OstatníVrchol mizérie Schalke04. Sestup, odchod talentu do USA, nejistota v LEC

Vrchol mizérie Schalke04. Sestup, odchod talentu do USA, nejistota v LEC

Takhle si německý gigant s názvem Schalke04 jistě rok 2021 nepředstavoval. Nemyslitelné se stalo realitou, Němci se topí v dluzích a sestup do nižší fotbalové soutěže celou věc jen podtrhl. Více než fotbalisté se ale o budoucnost bojí hráči v sektoru počítačových her.

Pojďme se nejprve podívat na stav ve fotbale. Schalke04 patří historicky mezi elitní německé kluby, v posledních letech to ale skřípe. Z vyřazovacích bojů v Lize mistrů se klub propadl až do druhé nejvyšší fotbalové ligy. Co by ale po bídě v letošní sezoně také Němci chtěli.

2 výhry, 7 remíz a 21 porážek. V Bundeslize není nikdo, kdo by hrál hůře než zástupci Schalke04. Pomyslný poslední hřebíček nabil do rakve navíc celkem úsměvně výběr, který patří v soutěži mezi letošní nováčky.

Pusťte nás na ně

Příznivci německého velikána nesli sestup velice těžko. Na hráče si počkali před stadionem, a když je viděli vycházet, zasypali je radikálové ostrými nadávkami a vejci. Sami fotbalisté byli nuceni utéct do bezpečí. Po 31 letech v první lize se ale zkrátka na změnu nahlíží těžko.

„I když chápeme vztek fanoušků, nikdy nebudeme akceptovat ohrožení bezpečnosti hráčů či zaměstnanců,“ uvedl klub na svém webu. Incident řešila místní policie a Schalke04 chování svých „fans“ odsoudilo.

Co bude s LEC?

Mluvilo se o tom ve velkém. Pokud fotbalisté Schalke04 spadnou, klub se dostane do ohromných finančních potíží, které mohou zapříčinit i prodej místa v evropské lize LOL zvané LEC. Tedy alespoň takhle naznačovalo postup vedení klubu na konci února.

Jisté nemají hráči League of Legends vůbec nic. Ani jim se navíc v poslední době nedaří zrovna podle představ. Alespoň, že vzkvétá akademie. Schalke04 Evolution hraje domácí ligu v Německu a jako jeden z mála vypadá tenhle sektor hodně slibně.

Talent, talent, talent. Na ten sází Němci především. Samotná akademie, to je jeden hráč s velkou budoucností vedle druhého, zato „áčko“ se bez jednoho takového bude muset obejít. U týmu končí Felix “Abbedagge” Braun.

Odchovanec míří do USA

“Abbedagge” patří mezi odchovance místního klubu, rozhodl se ale, že nepřízni a nejistotě v Německu čelit nechce. Proto si balí kufry a směřuje do zámoří, kde se upíše 100Thieves. Pro talentovaného „midlanera“ to zřejmě nebude zase tak velký kariérní posun, Evropě ale i tak dává sbohem.

Schalke04 si tak bude muset zvyknout na život bez něj. Lehce přehlíženého talenta nahradí další absolvent mládežnické akademie. Uvidíme, jaká bude budoucnost. Fanoušci ale o žádném prodeji nechtějí ani slyšet.

Němci se chystají na letní split LEC, kde budou chtít navázat na slušné a v této situaci trochu nečekané výkony. Uvidíme, co bude se Schalke04 dál. Zatím ale vše při starém.

Doporučujeme

Less zazářil proti Sentinels a dovedl KRÜ k obratu

Sentinels zakončili skupinovou část VCT Americas porážkou proti KRÜ Esports. Přestože jasně ovládli úvodní mapu, soupeř sérii otočil a zvítězil 2:1. Oba týmy teď musí o pokračování v soutěži bojovat v play-in.

Fnatic zůstali před branami. Na EWC postoupili 100 Thieves, BIG, K27 a JiJieHao

Kvalifikace do hlavního turnaje v Counter-Strike 2 na Esports World Cupu určila poslední čtyři účastníky. Místa mezi elitními týmy získali 100 Thieves, BIG, K27 a JiJieHao. Naopak Fnatic, NRG nebo Team Liquid v soutěži končí.

Valve konečně vrací Dota 2 smysl. Nový systém MMR může změnit celý kompetitivní žebříček

Dota 2 dlouhodobě trápila inflace MMR (Matchmaking Rating), kvůli které přestávalo být dosažení nejvyšší hodnosti tak prestižní jako dříve. Valve nyní čísla výrazně zmenšilo a první reakce hráčů naznačují, že změna může ranked režimu skutečně prospět.

Esports Awards odhalily nominace pro rok 2026

Organizátoři Esports Awards zveřejnili nominace pro letošní ročník a otevřeli hlasování fanoušků. O ceny se utkají známé hry, esportové týmy, streameři i další osobnosti scény. Mezi nominovanými nechybějí Faker, Jynxzi, Kai Cenat nebo IShowSpeed.

Praha hostí nový turnaj v CS2. Do play-off postoupila také eSuba

V pražské Vodafone PLAYzone Areně pokračuje první ročník mezinárodního turnaje Tipsport Open Cup v Counter-Strike 2. O podíl z prize poolu 11 tisíc eur a body do žebříčku VRS bojuje devět týmů. Česká eSuba si už zajistila postup do play-off.

Valve změnilo systém samolepek v Counter-Strike 2. Menší týmy varují před krizí celého esportu

Na první pohled jde o změnu, kterou uvítá většina hráčů. Valve zrušilo náhodné otevírání samolepkových kapslí a umožnilo fanouškům koupit si přímo samolepku svého oblíbeného týmu nebo hráče. Podle řady organizací ale nový systém dramaticky snižuje jejich příjmy a může ohrozit budoucnost profesionální scény.

jL zaskočí za Vitality na dvou turnajích

Litevský hráč Justinas „jL“ Lekavičius dočasně doplní sestavu Vitality v Counter-Strike 2. Bývalý člen Natus Vincere nastoupí na turnajích BLAST Open Porto a PGL Masters Bucharest.

G2 ovládlo Warzone na Esports World Cupu. O titulu rozhodla jedenáctá hra

G2 Esports zvítězilo v šampionátu Warzone Resurgence Series na Esports World Cupu 2026. O vítězi napínavého finále rozhodla až jedenáctá hra, do které vstupovalo s šancí na titul hned pět týmů.

Patnáctiletý Craime se stal nejmladším šampionem EWC

Chilský hráč Jaime „Craime“ Bustos ovládl turnaj ve hře Street Fighter 6. Ve finále porazil zkušenějšího Japonce Hibikiho a v pouhých 15 letech se stal nejmladším vítězem v historii Esports World Cupu.

S1mple s novou sestavou BC.Game získal titul hned při prvním turnaji

Nová sestava BC.Game slaví první úspěch. Tým kolem Oleksandra „s1mpla“ Kostylieva vyhrál turnaj Elisa Esports BreakOut Series #1, když ve finále porazil ENCE 2:0. Rozhodující mapa dospěla do prodloužení, v němž ukrajinská hvězda předvedla klíčovou akci.

NAVI vstupuje do letní části LEC duelem s Karmine Corp

Natus Vincere čeká první zápas v letní části evropské ligy ve hře League of Legends. V sobotu večer vyzve Karmine Corp, na který ve čtyřech předchozích vzájemných sériích nestačil. Oba celky zároveň bojují o jedno ze tří míst na letošním světovém šampionátu.

Moderní bojovky zpomalují. Vývoj žánru rozděluje hráče i profesionální esport scénu

Bojové hry procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Vývojáři stále častěji opouštějí extrémně rychlou akci známou ze starších klasik a snaží se vytvářet přístupnější tituly pro širší publikum i esportové diváky. Ne všichni hráči jsou ale z tohoto směru nadšení a komunita se kvůli němu stále častěji rozděluje.

NEO prolomil mlčení o konci ve FaZe. Přiznal, že se poučil

Filip „NEO“ Kubski se po několika měsících vrátil ke svému odchodu z FaZe. Polský trenér rozhodnutí organizace chápe a žádnou zášť necítí. Zkušenost z prvního trenérského angažmá ho však přiměla změnit pohled na vlastní práci.

Meepo rozdával nekonečné zlato. Valve muselo rychle zasáhnout

Hráči objevili u hrdiny Meepo závažnou chybu, která umožňovala kopírovat předměty a během několika minut získat prakticky neomezené množství zlata. Valve postavu dočasně vyřadilo z matchmakingu a následně vydalo opravu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama