Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Univerzita v Portsmouthu nabídne speciální program. Titul můžete získat jako kouč e-sportu

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Prostředí počítačových her se nevyvíjí jen z hlediska samotných her a hráčského vybavení. Do nově rozjíždějící se sféry zasáhne od září také jedna vysoká škola. Univerzita v Portsmouthu nabídne zájemcům prostřednictvím distanční výuky program, díky kterému budete moct získat titul jako kouč.

  Nápad vzešel z hlavy vedení vysoké školy z města na jihu Anglie, ale také Mezinárodní federace trenérů e-sportu. Společnými silami vytvořili program, který má za úkol pomoct potenciálním zájemcům o koučování týmu ze scény počítačových her.

  Program by měl cílit na poskytnutí obecných znalostí odvětví počítačových her či nabrání dovedností, které by pak měly studentům pomoct při plnění snů stát se součástí vedoucích rolí v e-sportu. To znamená koučů, funkcionářů nebo pomocníků ve vedení jednotlivých celků.

  Celá akce by měla být spuštěna už letos v září, navíc má tu výhodu, že k ní nebude potřeba sedět dlouhé hodiny ve třídě. Do Portsmouthu se kvůli programu vůbec nebudete muset vypravovat, vše bude probíhat distančně, tedy online.

  Čerpá se ze zkušenosti

  Jak už bylo naznačeno, na tvorbě programu se podílela jak univerzita, která řeší studijní záležitosti, tak Mezinárodní federace trenérů. Právě její zkušenosti by měly hrát „prim“. Spolupracovat se bude s velkými jmény, které mají k tématu co říct.

  „Správné vedení kurzu by pomohlo mnoha lidem, které v oboru znám. Doslova jim to zachránilo život, nemuseli totiž hledat svou vlastní cestu a přicházet na všechno sami,“ myslí si hráč a trenér v jedné osobě Neyas „Raizins“ Guruswamy.

  „Doufejme, že jednoho dne uvidíme novou generaci dětí, které vyplňují své přihlášky na vysoké školy s vědomím, že získají špičkové vzdělání a budou mít skutečné vyhlídky na kariéru v tomto světě,“ doufá.

  Univerzita v Portsmouthu slibuje, že pokud student tříletý program dostuduje, otevřou se mu nebývalé možnosti. Nabídky na zaměstnání v e-sportu se mu prý jen pohnou. Jak se to možné? Teorii totiž v průběhu zmiňovaných let vystřídá klíčová praxe, po které jednotlivci naberou zkušenosti.

  Tak co? Zkusíte i vy získat 120 kreditů v odvětví počítačových her, za které dostanete titul?

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS