Více
  9.9 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  TSM pro amatéry. Slavná organizace zakládá „céčko“, cílit má na talenty

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  V prostředí počítačových her se rozmohl nový trend. Věhlasné organizace zakládají amatérské akademie, které by měly „áčkům“ pomoct najít nadějné mladé talenty. Podobný postoj zaujali i u TSM (neboli Team SOLOMID). Amatéři mají tým podpořit v rozvoji.

  Na scéně League of Legends začínají amatérští hráči dostávat stále více prostoru. Už během minulého týdne jsme vás informovali o úspěchu „No Org“, jejíž svěřenci si vyšlápli v turnaji na akademie předních organizací v USA.

  Profesionální scéna chce amatéry posunout, co to jen jde. Pomoc by ale zároveň měla být oboustranná. TSM oznámilo už na přelomu roku, že chce do svých řad naverbovat amatérské hráče, kteří by mohli do dění v klubu později promluvit.

  Výsledku tzv. skautingu teď dal SOLOMID zelenou. A oznámil, že vybrané amatéry umístí do úplně nové League of Legends sekce. Mělo by jít o takové „céčko“. „A“ tým hraje první ligu, „béčko“ mezi akademiemi, no a „C“ tým dostane na starost amatérské prostředí.

  „Za posledních pár měsíců nás navštívilo několik hráčů různých úrovní,“ začalo vedení TSM. „Cílem celé akce bylo poskytnout následně užší skupině amatérských nadšenců profesionální přístup a za určitý časový horizont jim předat zpětnou vazbu,” dodalo.

  Nábor se vyplatí

  Z celého nápadu by měly profitovat obě strany. Jednak by se mohla u organizace zvýšit konkurence, zadruhé se pak TSM dostane více také do povědomí amatérských hráčů. Pětice hráčů má nejvyšší rank Challenger a jeden z členů už dokonce zkušenost s profesionálním světem má.

  Zbytek zatím bude praxi teprve sbírat, TSM ale věří, že plán přinese velký úspěch. Už v průběhu loňského roku založili amatérskou sekci v rámci akademie zástupci Cloudu9 a výběrem amatérů se pyšní také organizace 100Thieves.

  Dění okolo amatérů slibuje napínavou podívanou, kterou nikde jinde neuvidíte. Zkuste si to jen představit třeba ve sportu. Že by například fotbalová Slavia Praha založila amatérský klub, který by pak hrál okresní přebor? Na to by si jistě našel o víkendu čas nejeden divák.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS