Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Scéna Doty 2 přichází o klenot. „Ana“ se loučí s OG, prý je to definitivní

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Dota 2 si bude muset zvyknout na život bez dost možná své největší „star“. Anathan „ana“ Pham se rozhodl ve svých 21 letech ukončit profesionální kariéru. Během dlouhých let toho zažil hodně, vítězil, vydělával peníze. Teď se ale s výběrem OG loučí.

  „ana“, to je takový malý symbol profesionální scény Doty 2. Rodák z Austrálie se zasloužil o vzestup této počítačové hry na druhé straně planety, ale měl i lví podíl na tom, že si organizace OG vydobyla postavení jednoho z TOP klubů zeměkoule.

  Dnes 21letý „ana“ hrál Dotu 2 podle dostupných zdrojů od roku 2013, tedy od svých 13 let. Za tu dobu si stihl přijít na slušný balík peněz, zhruba sedm milionů dolarů, k tomu ale také získal nálepku jednoho z nejlepších hráčů světa.

  Proč? Na vině jsou zejména dva triumfy na The International, který s OG ovládl před dvěma a třemi lety. Pak to ale postupně začalo skřípat. „ana“ se pohyboval na pomezí základní sestavy a lavičky, z čehož teď vyústil i definitivní konec.

  Jméno vyryté tučným písmem

  Do klubových kronik se „ana“ zapíše nesmazatelným inkoustem. Byl to on, kdo patřil mezi největší hvězdy, a po kom křičeli fanynky a fanoušci OG nejhlasitěji.

  „Nemusíme říkat, že bude navždy součástí naší rodiny, a my jeho rozhodnutí zcela respektujeme,“ napsal na Twitter jeho tým. „Děkujeme za všechny ty roky služby, hry, fontán, do kterých vlítával, trofejí, které nadzvedl nad hlavu, smíchu a vzpomínek,“ pokračovali OG.

  „OG i fanoušci si budou vždy vážit těchto vzpomínek a úspěchů, kterých jsme společně dosáhli. Odkaz, který jsme vytvořili, bude navždy poznamenán v historii na mnoho dalších let a umístil nás do síně slávy Doty,“ dodala organizace.

  A k situaci se samozřejmě vyjádřil i hlavní aktér „ana“. „Jsem připraven přejít do nové životní kapitoly. Dota byla dlouhou dobu součástí mého života, chci ale v životě najít a ocenit i ostatní věci,“ nechal se slyšet Australan.

  O jeho náhradníkovi se v OG zatím jen spekuluje, bude se ale muset rozhodnout brzy. Už 7. července totiž startuje kvalifikace na další The International.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS