LoLRekkles dal sbohem Fnaticu! Jeho další kroky vedou do neznáma

Rekkles dal sbohem Fnaticu! Jeho další kroky vedou do neznáma

Jedna z největších hvězd na evropském esportovém bojišti si hledá nové angažmá. Britský Fnatic se rozloučil se švédským mistrem v League of Legends přes sociální sítě a budoucnost je zatím ve hvězdách. Jisté je pouze to, že v příští sezoně bude „Rekkles“ oblékat barvy někoho jiného.

Evropská liga v LoL zná jen málo lepších hráčů, než je Martin „Rekkles“ Larsson. 24letý rodák ze Švédska strávil v týmu Fnatic osm let. S Brity se teď rozloučil vlastně už podruhé. Premiéra se odehrála v roce 2014, když si chtěl vyzkoušet pobyt v Alliance. Do Fnaticu se ale po roce vrátil a dalších pět let působil právě tady.

S týmem si zažil mnohé. 26krát zvítězil na mezinárodní scéně, odehrál v jeho dresu 566 zápasů. Hodně hořko se mu bude ještě dlouho vzpomínat na rok 2018. Tehdy se svými spoluhráči nezvládl závěr WORLDS a padl až ve finále se soupeři z Invictus Gaming.

O dalších krocích bot lanera v League of Legends se zatím jen spekuluje. Nahlas se ale mluví o tom, že by mohl svou pozici zaujmout v celku evropského giganta G2. Místo bot lanera je u Španělů totiž v současnosti k mání.

To je ale otázka nejbližších týdnů a měsíců. Stav ke dnešnímu dni je takový, že „Rekkles“ nemá práci a novou si zatím hledá. Je ale jasné, že tuhle hvězdu nenechá nikdo jen tak utéct.

Doporučujeme

Nový systém nálepek v Counter-Strike 2 vyvolal obavy. Menší týmy varují před ohrožením celé esportové scény

Valve výrazně změnilo fungování prodeje nálepek z Major turnajů v Counter-Strike 2. Přestože nový systém usnadňuje fanouškům nákup oblíbených samolepek, podle řady organizací zároveň drasticky snižuje jejich příjmy. Nejvíce mohou tratit menší týmy, pro které byly odměny z Majorů často klíčové pro další fungování.

Faker se stal čestným policistou

Hvězda hry League of Legends Lee Sang-hyeok známý jako Faker získala v Jižní Koreji neobvyklou funkci. Tamní policie ho jmenovala čestným policistou a ambasadorem kampaně, která má mladým lidem pomoci vymanit se z internetového hazardu.

100 Thieves zaskočili šampiony Majoru. Falcons vyřadili po velkém obratu

Návrat Falcons na soutěžní scénu skončil nečekaně brzy. Čerství vítězové IEM Cologne Majoru vypadli z turnaje BLAST Bounty hned po prvním utkání, když podlehli 100 Thieves 1:2. Rozhodující mapu přitom rozehráli výrazně lépe a po první polovině vedli 9:3.

Team Liquid mění herního lídra. Sestavu převezme zkušený JT

Team Liquid pokračují v přestavbě sestavy pro Counter-Strike 2. Organizace přivedla jihoafrického hráče Johnnyho „JT“ Theodosioua, který se ujme vedení týmu. Na lavičku naopak zamířil dosavadní kapitán Kamil „siuhy“ Szkaradek.

PUBG vstoupilo do Esports World Cupu. O dva miliony dolarů bojuje 24 týmů

Turnaj ve hře PUBG: Battlegrounds odstartoval na Esports World Cupu. O celkovou dotaci dva miliony dolarů soupeří 24 týmů, mezi nimi Natus Vincere, T1, Team Liquid nebo obhájci titulu Twisted Minds. Do víkendového finále se dostane nejlepších šestnáct.

Team Vitality obhájil titul v ženském Mobile Legends

Ženská sestava Team Vitality znovu ovládla Mobile Legends: Bang Bang Women’s Invitational. Ve finále Esports World Cupu v Paříži porazila NAVI PH 4:2, získala druhý titul v řadě a upevnila svou pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže.

Dplus KIA získali titul na Esports World Cupu po jasné výhře 3:0

Dplus KIA získali titul na Esports World Cupu 2026. Ve finále turnaje v League of Legends přehráli domácí Karmine Corp jednoznačně 3:0, ukončili téměř šestileté čekání na velkou mezinárodní trofej a odnesli si 600 tisíc dolarů.

PVISION ovládli Dota 2 na Esports World Cupu. Ve finále porazili BetBoom 3:1

PVISION zvládli finále turnaje v Dota 2 na Esports World Cupu 2026 a po obratu porazili BetBoom Team 3:1. Vítězové během celé soutěže prohráli pouze tři mapy a z dvoumilionového prize poolu si odnesli 750 tisíc dolarů.

Jsou hráči VALORANT nuceni hrát na Esports World Cupu? Nová tvrzení rozvířila velkou debatu

Esports World Cup znovu rozděluje komunitu kolem hry VALORANT. Známý komentátor Josh „Sideshow“ Wilkinson tvrdí, že někteří profesionální hráči údajně nemají účast na turnaji tak dobrovolnou, jak se oficiálně prezentuje. Podle jeho slov mohou některé organizace tlačit své sestavy k účasti pod hrozbou ztráty místa v týmu.

Obhájci titulu končí už ve čtvrtfinále. Team Yandex vyřadili Spirit z EWC

Team Spirit titul z loňského Esports World Cupu v Dota 2 neobhájí. Ve čtvrtfinále letošního turnaje nestačili na Team Yandex, kterým podlehli 0:2 na mapy. Zatímco vítězové pokračují do semifinále, Spirit končí na děleném pátém až osmém místě.

G2 na Esports World Cup končí. Do play-off postoupilo osm týmů

G2 Esports se do vyřazovací části turnaje v League of Legends na Esports World Cup neprobojovalo. Evropský celek po úvodním vítězství utrpěl dvě porážky a ve skupinové fázi skončil. O titul bude bojovat osm týmů.

Combo Contest dokazuje, že největší kouzlo Super Smash Bros. neleží ve finále. Fanoušci milují úplně jinou soutěž

Na největší akci věnované sérii Super Smash Bros. se každoročně odehrávají turnaje o prestiž i slávu. Přesto mnoho fanoušků tvrdí, že nejzábavnější část programu vůbec není klasický zápas mezi profesionály. Combo Contest je unikátní soutěž, která stojí na kreativitě, technické preciznosti a neuvěřitelné oddanosti jedné z nejstarších her série.

Český talent PR přestoupil do MOUZ

Německá organizace MOUZ dokončila přestavbu své sestavy v Counter-Striku 2. Poslední volné místo obsadil osmnáctiletý český hráč Oldřich „PR“ Nový, který přichází z GamerLegionu a vrací se do prostředí, jež dobře zná.

100 Thieves porazili světové šampiony a ovládli Esports World Cup

Američtí 100 Thieves získali titul ve VALORANTU na Esports World Cupu 2026. Ve finále zdolali úřadující světové šampiony z NRG 3:1 na mapy a ukončili dlouhé čekání na velkou mezinárodní trofej. Za vítězství si odnesli 600 tisíc dolarů, tedy přibližně 12,5 milionu korun.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama