Dota 2OG vyhráli svůj pátý Major ve hře Dota 2, ve finále porazili...

OG vyhráli svůj pátý Major ve hře Dota 2, ve finále porazili TSM

Od prohry v prvním kole až po pátý titul na Majoru pro tuto organizaci. OG se probojovali přes téměř všechny nejlepší týmy a vyhráli turnaj 2022 Dota Pro Circuit Stockholm Major vítězstvím 3:1 nad TSM.

Nejenže museli po prohře s TSM na začátku play-off projít hozenou rukavicí spodního bracketu, ale museli také překonat velkou prohru v prvním zápase velkého finále, aby dokázali otočit sérii ve svůj prospěch.

Před akcí museli OG povolat z důchodu Ceba, aby zaujal aktivní místo v týmu jako náhradník, jakmile bylo jasné, že jejich dosavadní kapitán Misha a trenér Evgenii „Chuvash“ Makarov se nebudou moci zúčastnit kvůli problémům s cestováním. Spolu s ním nastoupil N0tail, aby trénoval mladší členy sestavy, protože většina z nich si odbyla svůj debut na LAN akci.

Průběh zápasu

Po rychlém vítězství 2:0 nad západoevropským soupeřem Tundra Esports vstoupili OG na hlavní scénu možná až příliš sebevědomě. Po prohraném prvním zápase však rychle ukázali, proč si takové sebevědomí zaslouží.

Ve druhém zápase se TSM snažili zcela uzavřít možnosti ATF a soustředili se na všechny jeho hrdiny v banech. To mu však nebránilo v tom, aby severoamerický tým ohromil tím, že vytasil svého Night Stalkera, zatímco bzm a Yuragi na Storm Spiritovi a Monkey Kingovi se postarali o zbytek. Ceb měl na své Windranger 26 asistencí, které ve finále vzrostly na celkem 54 ve třech hrách za hrdinu.

Po této prohře se TSM ve třetím zápase brzy zorientovali, ale kdykoli se OG odhodlali k boji, hráli spíše do počtu než na své individuální přednosti – kromě ATF, který každých pár minut nastoupil, aby se prosadil. To v kombinaci se skvělým umístěním a přehledem vedlo k neustálým výhodám, které nakonec otevřely dveře ke klíčovým zabitím smrtících jader TSM.

OG nastoupili do čtvrté hry se stejným cílem – vybudovat si brzký náskok a udržet si ho díky neustálému pohybu a kontrole mapy. Nakonec si OG v této poslední hře zajistili 37 zabití oproti čtyřem TSM.

Oba týmy mají v podstatě zaručenou účast na turnaji The International 2022, který se bude konat letos v říjnu v Singapuru, a do závěrečné fáze letošní sezóny DPC vstupují jako favorité na to, aby se znovu objevily a bojovaly na srpnovém Arlington Major.

Doporučujeme

Esports Awards odhalily nominace pro rok 2026

Organizátoři Esports Awards zveřejnili nominace pro letošní ročník a otevřeli hlasování fanoušků. O ceny se utkají známé hry, esportové týmy, streameři i další osobnosti scény. Mezi nominovanými nechybějí Faker, Jynxzi, Kai Cenat nebo IShowSpeed.

Praha hostí nový turnaj v CS2. Do play-off postoupila také eSuba

V pražské Vodafone PLAYzone Areně pokračuje první ročník mezinárodního turnaje Tipsport Open Cup v Counter-Strike 2. O podíl z prize poolu 11 tisíc eur a body do žebříčku VRS bojuje devět týmů. Česká eSuba si už zajistila postup do play-off.

Valve změnilo systém samolepek v Counter-Strike 2. Menší týmy varují před krizí celého esportu

Na první pohled jde o změnu, kterou uvítá většina hráčů. Valve zrušilo náhodné otevírání samolepkových kapslí a umožnilo fanouškům koupit si přímo samolepku svého oblíbeného týmu nebo hráče. Podle řady organizací ale nový systém dramaticky snižuje jejich příjmy a může ohrozit budoucnost profesionální scény.

jL zaskočí za Vitality na dvou turnajích

Litevský hráč Justinas „jL“ Lekavičius dočasně doplní sestavu Vitality v Counter-Strike 2. Bývalý člen Natus Vincere nastoupí na turnajích BLAST Open Porto a PGL Masters Bucharest.

G2 ovládlo Warzone na Esports World Cupu. O titulu rozhodla jedenáctá hra

G2 Esports zvítězilo v šampionátu Warzone Resurgence Series na Esports World Cupu 2026. O vítězi napínavého finále rozhodla až jedenáctá hra, do které vstupovalo s šancí na titul hned pět týmů.

Patnáctiletý Craime se stal nejmladším šampionem EWC

Chilský hráč Jaime „Craime“ Bustos ovládl turnaj ve hře Street Fighter 6. Ve finále porazil zkušenějšího Japonce Hibikiho a v pouhých 15 letech se stal nejmladším vítězem v historii Esports World Cupu.

S1mple s novou sestavou BC.Game získal titul hned při prvním turnaji

Nová sestava BC.Game slaví první úspěch. Tým kolem Oleksandra „s1mpla“ Kostylieva vyhrál turnaj Elisa Esports BreakOut Series #1, když ve finále porazil ENCE 2:0. Rozhodující mapa dospěla do prodloužení, v němž ukrajinská hvězda předvedla klíčovou akci.

NAVI vstupuje do letní části LEC duelem s Karmine Corp

Natus Vincere čeká první zápas v letní části evropské ligy ve hře League of Legends. V sobotu večer vyzve Karmine Corp, na který ve čtyřech předchozích vzájemných sériích nestačil. Oba celky zároveň bojují o jedno ze tří míst na letošním světovém šampionátu.

Moderní bojovky zpomalují. Vývoj žánru rozděluje hráče i profesionální esport scénu

Bojové hry procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Vývojáři stále častěji opouštějí extrémně rychlou akci známou ze starších klasik a snaží se vytvářet přístupnější tituly pro širší publikum i esportové diváky. Ne všichni hráči jsou ale z tohoto směru nadšení a komunita se kvůli němu stále častěji rozděluje.

NEO prolomil mlčení o konci ve FaZe. Přiznal, že se poučil

Filip „NEO“ Kubski se po několika měsících vrátil ke svému odchodu z FaZe. Polský trenér rozhodnutí organizace chápe a žádnou zášť necítí. Zkušenost z prvního trenérského angažmá ho však přiměla změnit pohled na vlastní práci.

Meepo rozdával nekonečné zlato. Valve muselo rychle zasáhnout

Hráči objevili u hrdiny Meepo závažnou chybu, která umožňovala kopírovat předměty a během několika minut získat prakticky neomezené množství zlata. Valve postavu dočasně vyřadilo z matchmakingu a následně vydalo opravu.

Finále mistrovství světa League of Legends v ohrožení. Vstupenky zmizely během vteřin a překupníci je prodávají za tisíce dolarů

Prodej vstupenek na finále mistrovství světa v League of Legends vyvolal mezi fanoušky obrovskou vlnu nevole. Lístky na vrchol letošní sezony zmizely během několika desítek sekund, aby se vzápětí objevily na překupnických webech za několikanásobně vyšší ceny. Přestože část komunity kritizuje Riot Games, hlavní problém může ležet úplně jinde.

The MongolZ budou obhajovat titul z EWC bez trenéra

The MongolZ čeká dvojice důležitých turnajů bez hlavního trenéra Erdenedalaie „maaRaa“ Bayanbata. Mongolský tým se bez něj představí na BLAST Bounty Finals i Esports World Cupu, kde bude obhajovat loňský titul. Zkušený kouč zůstane se sestavou alespoň v kontaktu na dálku.

Virtus.pro jsou šampiony Esports World Cupu v PUBG

Virtus.pro zvítězili v turnaji ve hře PUBG: Battlegrounds na Esports World Cupu 2026. Evropská sestava dosáhla potřebného počtu bodů už před koncem finále, k zisku titulu však musela přidat ještě vítězství v jednom ze zápasů. Rozhodnout dokázala až v závěrečné osmnácté hře.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama