Více
  24.7 C
  Czech
  Pondělí, 27 června, 2022

  OG Mantuu se rozpovídal o změnách v týmu. Věří, že s sebou přinesou větší volnost

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Jedny z největších přesunů na scéně CS:GO režírovali “nexa” Isaković a Aleksi “Aleksib” Virolainen. Oba hráči jsou totiž herními lídry.

  Změna je tak o to výraznější, že jak G2 Esports, tak OG Esports začínají přehodnocovat své strategie. Podle Mateusze “mantuu” Wilczewského, čtyřiadvacetiletého AWPera OG, přivedení Nexy změnilo dynamiku týmu.

  “S blížícím se BLASTem samozřejmě nemůžeme změnit všechno. Stále musíme provozovat věci, které nám fungovaly předtím,” řekl mantuu. “Zavádíme nové věci, měníme způsob hry, například měníme způsob, jakým hraji na T-straně.”

  Mantuu řekl, že nexa dává týmu větší volnost než Aleksib, aby jednotlivci mohli hrát ve středním pásmu tak, jak chtějí. Během dvou týdnů tréninku se jejich T-side dočkala tolik potřebného otřesu. Kromě mantuova AWPingu se také hráč jako Šahar “flameZ” Šušan více odváže, než tomu bylo pod Aleksibovým vedením.

  Tým se bude o osmnáctiletého izraelského mladíka hodně opírat. Jeho muška, rychlost reakcí a mládí budou důležité pro to, aby jejich T-stranu nakoply, jak potřebuje. Tato volnost podle Mantuu připomíná způsob, jakým OG dříve pracoval. To bylo předtím, než se Aleksib více přiklonil ke kontrole individuálního pohybu hráčů v ofenzivě. Nyní se jim dostává závanu někdejšího nexova stylu G2, který dává mnohem více prostoru pro kreativitu.

  Nic z toho neznamená, že by si mantuu nevážil svého bývalého IGL. Tým G2 je přesvědčen, že Aleksib bude přínosem. Mluvil o Finově inteligenci a bezstarostné povaze.

  Mantuu o plánech OG na rok 2022

  Nelze popřít, že OG se v roce 2021 potýkal s problémy. Tým nedokázal najít konzistentní úspěch a dokonce mu unikla kvalifikace na PGL Major Stockholm 2021. Přesto udrželi jádro svého kádru pohromadě s cílem dosáhnout v roce 2022 nových výšin.

  “Hodně se jako tým bavíme o tom, jak vyřešit některé problémy, které jsme měli dříve se sestavou,” řekl mantuu. “Zatím to vypadá opravdu dobře.”

  Jejich první zkouškou bude na turnaji BLAST Premier: Spring Groups souboj proti Astralis, který se uskuteční 29. ledna v 10 hodin dopoledne středoevropského času. Astralis odehráli svou první akci roku 2022 na Funspark ULTI Finals, kde byli předčasně posláni do háje po prohře s Entropiq v nižší skupině.Ačkoli Astralis je jedním z týmů, který po sezóně neprovedl žádné změny na soupisce, mantuu řekl, že Dánové přesto změnili svůj přístup ke hře.

  I když jim Astralis zatarasil cestu, mantuu se zaměřil na další zápas, ve kterém by OG mohli nastoupit proti Natus Vincere – za předpokladu, že oba týmy vyhrají svůj první zápas.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ