Call of DutyNovinky ze světa profesionálního Call of Duty

Novinky ze světa profesionálního Call of Duty

Paris Leagion se oficiálně rozloučili s většinou hráčů z Call of Duty League 2022. Superhvězdy OpTic Texas Dashy a iLLeY oznámily, že se pro nadcházející sezónu Call of Duty League stanou volnými hráči.

Tento krok není nijak šokující poté, co Legion v průběhu sezóny zaznamenala propastných 2-23 bodů a skončila v lize na posledním místě s mizivými 20 body CDL. Posledním týmem, který se dostal do vyřazovací části play-off, byl New York Subliners se 160 body.

Hráči Legion Jimbo, GRVTY, John a Johnny odhalili svůj status volného hráče již před několika dny, ale tímto oznámením z Paříže je to oficiální. O statusu smlouvy Tempa, pravděpodobně nejlepšího hráče Legion v minulém ročníku, zatím žádné zprávy nejsou. Tým pravděpodobně postaví téměř úplně novou soupisku, až CDL zahájí sezónu 2023 ve hře Modern Warfare 2.

Paříž skončila 0-5 v kvalifikaci na první ligu, 1-4 v kvalifikaci na druhou ligu, 0-5 v kvalifikaci na třetí ligu a opět 0-5 v kvalifikaci na čtvrtou ligu. Jejich jediné vítězství na Major turnaji přišlo na Major One, když v prvním kole porazili Seattle Surge. Jinak to byly po celý rok slabé výkony.

V CDL oficiálně odstartovala Rostermánie, kdy hráči v celé lize oznamovali status volného hráče. Sezóna 2023 by prý měla začít ještě před koncem roku 2022, ale žádné oficiální datum zahájení zatím nebylo oznámeno.

OpTic Texas se loučí s iLLeYm a Dashym

Po neúspěšném konci sezóny Vanguard Dashy a iLLeY prozradili, že se stávají volnými agenty a míří do mimosezónního období. Dashy oznámil své volné hráčství jako první s tím, že bude omezeným volným hráčem, a teprve iLLeY oznámil, že na rozdíl od Dashyho bude neomezeným volným hráčem.

https://twitter.com/iLLeYYY/status/1560012495003213824

Oba hráči zažili v minulém roce v OpTic vzestupy a pády, Dashy měl hvězdnou sezónu, zatímco iLLeY se značnou část roku potýkal se zraněním palce. OpTic původně vytvořili tuto soupisku, aby vyhrávali mistrovské tituly, což se jim během prvního majoru sezóny úspěšně dařilo, ale ve zbytku sezóny se jim už žádné tituly získat nepodařilo.

Navzdory nevýraznému konci roku se očekávalo, že OpTic Texas zůstanou pohromadě, protože zranění palce iLLeYho zabránilo týmu dostat se do tempa. Navíc se vytvořila základní čtveřice hráčů Dashy, iLLeY, Shotzzy a Scump, která měla po sloučení OpTic Chicago s Dallas Empire uzurpovat pozici nejlepšího týmu Atlanty FaZe. Dashy a Scump měli na konci Vanguard prodloužené smlouvy, zatímco všichni zbývající členové OpTic byli volnými agenty. Shotzzy zatím nepotvrdil, zda v OpTic zůstane i v nadcházející sezóně.

Doporučujeme

Gaimin Gladiators po Majoru odstavili CS2 sestavu

Gaimin Gladiators sáhli po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026 k ráznému kroku. Organizace přesunula zbytek své sestavy v Counter-Striku 2 na lavičku a znovu řeší, jak bude její projekt ve hře pokračovat. Důvodem nejsou jen výsledky, ale také změny v majorovém ekosystému a v rozdělování peněz ze samolepek.

FaZe posadili brokyho na lavičku

FaZe znovu mění základní sestavu v Counter-Striku 2. Lotyšský odstřelovač Helvijs „broky“ Saukants končí v aktivním line-upu a přesouvá se na lavičku. Organizace tak řeší další zásah do týmu, který se v posledních měsících hledá víc, než by si fanoušci velkého jména přáli.

Nenávist místo fandění. Komunita hry VALORANT překračuje všechny meze a hráči čelí výhrůžkám smrtí

Esport má být především o soutěžení, emocích a podpoře oblíbených týmů. V posledních měsících se ale komunita kolem populární střílečky VALORANT stále častěji dostává za hranici zdravého fanouškovství. Výhrůžky smrtí, nepodložená rasová obvinění i útoky na rodiny hráčů ukazují, že toxické chování některých fanoušků představuje stále větší problém.

LEVIATÁN si v Londýně vybojoval odvetu o titul

VALORANT Masters London nabídne ve finále odvetu. LEVIATÁN se po pádu do spodní části pavouka dokázal vrátit až do posledního zápasu turnaje, kde znovu narazí na Paper Rex.

Major v Kolíně vyvrcholí soubojem Falcons s FURIÍ

IEM Cologne Major zná své finalisty. O titul v Counter-Striku si zahrají Team Falcons a FURIA, dva týmy, které prošly náročným play-off přes soupeře z nejužší světové špičky.

Falcons vyřadili Vitality a ukončili jejich sen o třetím Majoru

Team Falcons se postarali o jeden z největších zásahů do play-off IEM Cologne Majoru. Ve čtvrtfinále porazili světovou jedničku Vitality 2:1 a ukončili jejich cestu za třetím Major titulem v řadě.

Spirit a G2 přilákali přes dva miliony diváků

Čtvrtfinále IEM Cologne Majoru mezi Spirit a G2 se zapsalo do historie Counter-Striku. Pětihodinový souboj přinesl nejen postup Spirit do semifinále, ale také nový divácký rekord éry CS2.

Aurora přehrála BetBoom a míří do semifinále

Aurora zvládla čtvrtfinále IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Striku 2 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. BetBoom porazila jasně 2:0 a v play-off zatím neztratila ani mapu. Turecká sestava tak dál drží šanci na titul v Kolíně.

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Spirit čeká play-off CS2 Majoru bez hallyho

Team Spirit čeká play-off IEM Cologne Majoru 2026 bez hlavního trenéra. Sergej „hally“ Šavajev nebude stát za hráči ani v závěrečné části turnaje. Ruský tým se tak bude muset obejít bez něj v nejdůležitější fázi celé akce.

n1ssim končí v základní sestavě Legacy

Brazilský tým Legacy sahá po změně v sestavě Counter-Striku 2. Vinicius „n1ssim“ Pereira končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Organizace krok potvrdila krátce po vyřazení z IEM Cologne Majoru 2026.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama