CS2MAD Lions opouští CS:GO a před vstupem do VALORANTu se loučí s...

MAD Lions opouští CS:GO a před vstupem do VALORANTu se loučí s celým týmem a zaměstnanci

MAD Lions se stahují z CS:GO a s okamžitou platností přesouvají všechny aktivní hráče a zaměstnance na přestupní listinu, oznámila organizace. Očekává se, že MAD Lions oficiálně odhalí svou VALORANT soupisku v příštích dvou týdnech.

MAD Lions zveřejnili na Twitteru oficiální rozloučení s CS:GO, ve kterém představili sestřih nejlepších momentů týmu za posledních několik let a poděkovali všem hráčům a trenérům, kteří pod hlavičkou týmu hráli.

Aktivní sestava TMB, jL, b0RUP, MICHU a somedieyoung byla nyní přesunuta na seznam neaktivních/přestupujících, stejně jako trenér kuben a manažer/asistent trenéra MusambaN1. MICHU i somedieyoung podepsali smlouvu s MAD Lions teprve letos v lednu.

MAD Lions, španělská organizace založená v roce 2017, se do CS:GO zapojila ještě téhož roku s kompletně španělskou soupiskou. V roce 2019 organizaci koupila společnost OverActive Media Group, majitelé organizace Splyce a franšízových míst pro Toronto Defiant a Toronto Ultra v Overwatch League, respektive Call of Duty League. Na konci roku 2019 se MAD Lions přeorientovali na dánskou sestavu, která se zúčastnila první sezóny Flashpointu jako jedna ze zakládajících členských organizací a zvítězila, když porazila MIBR v sérii na dvě vítězství v play-off.

Vstup do Valorantu

Oznámení o ukončení činnosti divize CS:GO společnosti MAD Lions přišlo ve stejný den, kdy společnost OverActive Media ve svých finančních výsledcích za čtvrté čtvrtletí vykázala ztrátu 15,4 milionu dolarů, která byla podle ní způsobena úpravami některých plateb souvisejících s našimi franšízovými závazky.

Tento krok se také shoduje se vstupem společnosti OverActive na rostoucí scénu VALORANT poté, co podepsala seznam špičkových evropských hráčů. Arran Spake pro Dexerto uvedl, že se jedná o mužskou soupisku Tenstar a oficiálně by ji společnost OverActive měla odhalit do konce dubna.

Společnost MAD Lions chce již delší dobu vstoupit do profesionálního prostředí VALORANT a pro španělskou organizaci se naskytla dobrá příležitost. Společnost Tenstar se v poslední době potýkala s finančními problémy a v březnu odstoupil její bývalý generální ředitel Carl Thomas Roderick.

Tenstar vstoupil do VALORANTu v květnu 2021 a v současné době má mezinárodní sestavu ve složení Jack „Br0die“ Emmott, Calum „KRAY“ Knight, Niko „polvi“ Polvinen, Domagoj „Doma“ Fancev a bývalý profesionál v CS:GO Alexandre „xms“ Forté. Doma včera napsal na Twitter, že se chystá opustit Tenstar, ale později to smazal.

Doporučujeme

Leviatán přepsal historii. Čtyři nováčci ukázali, jak vypadá budoucnost hry VALORANT

Před turnajem VALORANT Masters London patřili mezi největší favority zkušení Paper Rex. Nakonec ale slavila organizace Leviatán, která s jediným veteránem a čtyřmi nováčky získala historicky první titul pro Latinskou Ameriku. Její cesta ukázala, že dnešní VALORANT nestojí jen na individuálním talentu, ale také na psychické odolnosti a důvěře v mladé hráče.

Esports World Cup rozlosoval VALORANT, do akce jde 16 týmů

VALORANT na Esports World Cupu 2026 zná rozdělení týmů do skupin. V Paříži se představí 16 celků z hlavních regionů, které budou od 2. července bojovat o postup do play-off a prize pool ve výši 2 milionů dolarů.

Gaimin Gladiators po Majoru odstavili CS2 sestavu

Gaimin Gladiators sáhli po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026 k ráznému kroku. Organizace přesunula zbytek své sestavy v Counter-Striku 2 na lavičku a znovu řeší, jak bude její projekt ve hře pokračovat. Důvodem nejsou jen výsledky, ale také změny v majorovém ekosystému a v rozdělování peněz ze samolepek.

FaZe posadili brokyho na lavičku

FaZe znovu mění základní sestavu v Counter-Striku 2. Lotyšský odstřelovač Helvijs „broky“ Saukants končí v aktivním line-upu a přesouvá se na lavičku. Organizace tak řeší další zásah do týmu, který se v posledních měsících hledá víc, než by si fanoušci velkého jména přáli.

Nenávist místo fandění. Komunita hry VALORANT překračuje všechny meze a hráči čelí výhrůžkám smrtí

Esport má být především o soutěžení, emocích a podpoře oblíbených týmů. V posledních měsících se ale komunita kolem populární střílečky VALORANT stále častěji dostává za hranici zdravého fanouškovství. Výhrůžky smrtí, nepodložená rasová obvinění i útoky na rodiny hráčů ukazují, že toxické chování některých fanoušků představuje stále větší problém.

LEVIATÁN si v Londýně vybojoval odvetu o titul

VALORANT Masters London nabídne ve finále odvetu. LEVIATÁN se po pádu do spodní části pavouka dokázal vrátit až do posledního zápasu turnaje, kde znovu narazí na Paper Rex.

Major v Kolíně vyvrcholí soubojem Falcons s FURIÍ

IEM Cologne Major zná své finalisty. O titul v Counter-Striku si zahrají Team Falcons a FURIA, dva týmy, které prošly náročným play-off přes soupeře z nejužší světové špičky.

Falcons vyřadili Vitality a ukončili jejich sen o třetím Majoru

Team Falcons se postarali o jeden z největších zásahů do play-off IEM Cologne Majoru. Ve čtvrtfinále porazili světovou jedničku Vitality 2:1 a ukončili jejich cestu za třetím Major titulem v řadě.

Spirit a G2 přilákali přes dva miliony diváků

Čtvrtfinále IEM Cologne Majoru mezi Spirit a G2 se zapsalo do historie Counter-Striku. Pětihodinový souboj přinesl nejen postup Spirit do semifinále, ale také nový divácký rekord éry CS2.

Aurora přehrála BetBoom a míří do semifinále

Aurora zvládla čtvrtfinále IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Striku 2 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. BetBoom porazila jasně 2:0 a v play-off zatím neztratila ani mapu. Turecká sestava tak dál drží šanci na titul v Kolíně.

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama