Reklama
2.6 C
Czech
Čtvrtek 19. března 2026
Dota 2Koma vysvětluje, jak došlo k jeho banu

Koma vysvětluje, jak došlo k jeho banu

Společnost Valve v nedávné době zakročila proti sdílečům účtů a manipulátorům s výsledky zápasů. Zatímco týmy, kterých se tato zpráva týká, hledají nové hráče, vykázaní profesionálové vydávají nová prohlášení, která vrhají více světla na jejich prohřešky.

Zakázaní hráči nedávno vydali video prohlášení v ruštině, které CyberSportsRu přepsal. Na začátku videa Viktor „SuperNova“ Galičkin a Kamil „Koma`“ Biktimirov vysvětlují své činy během 15. sezóny D2CL.

Jak se to celé údajně stalo?

Koma, v té době hráč Luna Gaming, řekl, že tým byl nešťastný z postupu do play-off soutěže, protože to znamenalo odehrát méně zápasů. Luna měla údajně také různé problémy ve hře, od problémů s připojením Illusiona až po různé technické potíže. To vedlo tým k návrhu vyměnit si místo s týmem S9, aby mohli něco vyhrát.

Ačkoli hráči nyní tvrdí, že to byl pouhý vtip, stal se skutečností, protože se tento nápad zalíbil i týmu S9. Hráči S9 navrhli Luně, že potřebují trénink a že z turnaje stejně nemají moc co vyhrát. Vzhledem k tomu, že se oba týmy navzájem přátelily, souhlasily s tímto nápadem pod podmínkou, že se o výhru podělí.

Každá pohádka má ale konec

Když hráči Luny začali hrát s účty hráčů S9, jejich soupeři začali zvedat obočí. Po odehrání prvního zápasu proti týmu Luna v přestrojení za hráče S9 tým No Sorry odmítl v sérii pokračovat.

Po tamních komunitách na Telegramu začaly kolovat zvěsti o tom, že za tým S9 hrají členové Luny, což zúčastněné hráče značně znervózňovalo. Když se tyto zvěsti objevily poprvé, Koma prohlásil, že chce prostě vyjít s pravdou ven. Ačkoli s ním souhlasili i ostatní spoluhráči, báli se banu, a tak se rozhodli vyšetřování administrátorů D2CL obejít.

Zúčastnění hráči si najali programátora, aby zakryl jejich logy, ale všichni zúčastnění byli nakonec dopadeni, jakmile se do věci vložilo Valve a PGL. Hráči se od té doby omluvili a vyzvali organizátory turnaje, aby posílili bezpečnostní opatření, aby se něco podobného nemohlo opakovat u dalších hráčů.

Ačkoli se objevilo několik omluv a prohlášení týkajících se této situace, hráčům se nepodařilo získat si sympatie fanoušků hry Dota 2, což je přinejmenším pochopitelné.

Doporučujeme

Valorant v patchi 12.05 zpřehlední asistence i efekty

Patch 12.05 přinese do Valorantu změny, které na první pohled nevypadají jako revoluce, ale při hraní budou znát okamžitě. Riot upraví uživatelské rozhraní tak, aby hráči lépe viděli, za co přesně dostali asistenci a jaké efekty na ně právě působí. Změny se navíc promítnou i do sledování zápasů.

Fortnite láká na hvězdnou sezonu. Vrací se The Rock i Bugs Bunny

Nová sezona Fortnite s názvem Showdown přinese návrat ikonických postav i nečekané spojení světů. Dwayne Johnson se vrací jako The Foundation a do hry míří i legendární Bugs Bunny.

Bývalý hráč paiN Gaming je vyšetřován kvůli podezření ze sexuálních deliktů

Brazilský hráč Alexandre „TitaN“ Lima čelí policejnímu prověřování kvůli podezření ze sexuálních trestných činů. Podle informací zveřejněných webem Sheep Esports eviduje civilní policie ve státě São Paulo oznámení od tří žen. Případ se týká bývalého ADC týmu paiN Gaming, který patřil k výrazným jménům brazilské League of Legends scény.

Představil se Prism 2033. Láká na otevřený svět i paralelní reality

Nové MMORPG Prism 2033 chce hráče zaujmout ambiciózní vizí futuristického vesmíru, ve kterém se prolínají paralelní světy, dynamické prostředí a rozsáhlé sociální prvky. Hra staví na technologii Unreal Engine 5 a klade důraz především na imerzi, průzkum a interakci s živým virtuálním městem.

NAVI získali titul v ESL Pro League

Ukrajinská organizace Natus Vincere ovládla 23. sezonu ESL Pro League v Counter-Striku 2. Ve finále ve Stockholmu porazila Auroru Gaming 3:1 na mapy a připsala si první trofej roku 2026. Vítězství jí vyneslo 100 tisíc dolarů a zároveň posílilo její postavení ve světovém žebříčku.

Starfield má podle tvůrců stále velkou budoucnost. Todd Howard se své vize nevzdá

Vesmírné RPG Starfield možná při vydání nesklidilo tak nadšené reakce jako předchozí hry Bethesdy, jeho tvůrci ale věří, že čas bude hrát v jeho prospěch. Skladatel Inon Zur je přesvědčený, že šéf studia Todd Howard své vize neustoupí a hra se postupně může proměnit v projekt, který bude jednou považován za legendární.

Natus Vincere a Aurora si zahrají finále ESL Pro League

Ve Stockholmu je rozhodnuto o složení finále 23. sezony ESL Pro League. O titul si v neděli zahrají týmy Natus Vincere a Aurora Gaming, které v semifinále zvládly třímapové bitvy. Turnaj v Counter-Striku má dotaci 275 tisíc dolarů a vítěz získá 100 tisíc.

Valve odmítá žalobu z New Yorku. Loot boxy podle firmy nejsou hazard

Společnost Valve reagovala na žalobu podanou generální prokuraturou státu New York, která tvrdí, že loot boxy v některých hrách firmy porušují zákony o hazardu. Podle úřadů se problém týká takzvaných „mystery boxů“, například beden nebo balíčků s náhodným obsahem, které se objevují ve hrách jako Counter-Strike 2, Dota 2 nebo Team Fortress 2.

Crimson Desert zveřejnil technické parametry pro PS5 a Xbox jen krátce před vydáním

Studio Pearl Abyss konečně odhalilo technické parametry očekávané akční hry Crimson Desert pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Informace přichází jen něco málo přes týden před oficiálním vydáním hry, které je naplánováno na 19. března.

FURIA a Gentle Mates na Masters Santiago končí

První vyřazovací zápasy play off na VALORANT Masters Santiago poslaly domů dva favority. Z turnaje vypadly brazilská FURIA, nasazená jako jednička z VCT Americas, i evropský tým Gentle Mates. Ve hře naopak zůstávají BBL Esports a All Gamers, kteří si po výhrách 2:1 udrželi šanci na první globální trofej letošní sezony VCT.

Hráči objevili netradiční způsob, jak si poradit s nepřáteli v Resident Evil Requiem

Hráči Resident Evil Requiem objevili zajímavý herní trik, který může výrazně změnit souboje v první části hry. Zdá se totiž, že jeden z typů zombie dokáže za určitých okolností jediným útokem zabít i ty nejsilnější nepřátele v oblasti Rhodes Hill Chronic Care Center.

Studio Build A Rocket Boy propouští další zaměstnance. Jde opět o problémy kolem hry MindsEye

Skotské vývojářské studio Build A Rocket Boy oznámilo další vlnu propouštění poté, co jeho akční hra MindsEye výrazně propadla po vydání. Generální ředitel Mark Gerhard zároveň znovu zopakoval kontroverzní tvrzení, podle kterých za problémy hry může „organizovaná špionáž a korporátní sabotáž“.

Kolik Leicy se vejde do smartphonu? Odpověď dává nová řada Xiaomi 17!

Mobil už dnes umí v podstatě všechno. Fotí, natáčí, zvládá hry i práci. Jenže jen málokterý se odváží tvrdit, že dokáže nahradit skutečný fotoaparát. Nová řada Xiaomi 17 tohle tvrzení říká naplno – a navíc do hry přivádí ještě silnější partnerství se značkou Leica.

Hráč týmu Top Esports čelí vyšetřování kvůli podezření na porušení pravidel

Čínská esportová organizace Top Esports zahájila vyšetřování svého hráče League of Legends Jang „naiyou“ C’-ťiena. Klub uvedl, že jungler čelí podezření kvůli neobvyklému výkonu a možnému porušení pravidel fair play. Případ už byl předán vedení ligy LPL, které má situaci dále prošetřit.

Ubisoft potvrdil remake Assassin’s Creed IV: Black Flag. Návrat pirátské legendy se blíží

Po letech spekulací a úniků informací Ubisoft konečně oficiálně potvrdil to, o čem herní komunita dlouho mluvila. Je tu připravovaný remake populární hry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Nová verze ponese název Assassin’s Creed: Black Flag Resynced a podle dostupných informací by se mohla objevit v průběhu příštího roku.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama