Více
  4.7 C
  Czech
  Pondělí, 25 října, 2021

  Je na střílečky lepší gamepad nebo myš? Dr Disrespect má jasno, hráči s ovladačem mají nespravedlivou výhodu

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Je na first person akce lepší klávesnice a myš a jejich bezkonkurenční rychlost a přesnost, nebo si hráči lépe vychutnají střelbu s gamepadem a jeho spouštěmi, které například na současném PS5 ovladači DualSense poskytují adaptivní odpor?

  Mohlo by se zdát, že v profesionální a soutěžní sféře bude tento spor mít naprosto jednoznačnou odpověď, ale není tomu tak. Dr. Disrespect se nedávno na Twitteru negativně vyjádřil k aim assistu, tedy pomocnému doměřování na gamepadu ve hrách, jako je Call of Duty: Warzone nebo Apex Legends.

  Slavný streamer zmínil, že v době, kdy se cross-platform multiplayer stává standardem, je třeba začít tento problém řešit, protože hráči s ovladačem mají nespravedlivou výhodu. Vývojáři by podle něj měli z vyvážení hratelnosti mezi ovladačem a K+M udělat prioritu. 

  Na jeho slova na Twitteru reagoval NICMERCS se slovy “Dostaneš na p*del tak jako tak, starouši,” která doplnil o hashtag #controllergang. Ačkoli je ale NICMERCS známý jako hráč, který s ovladačem umí dominovat i bez aim assistu, další profesionálové, kteří se diskuze zúčastnili, jeho názor nesdílejí a tvrdí, že průměrní hráči by bez pomoci neměli šanci.

  Chris “sweet” Sexton zmínil, že aim assist v současné podobě zničil Apex Legends. V minulé meta game dle jeho slov kvalitní hráči s P-99 nebo Voltem dokázali zazářit nad těmi průměrnými, v současné době ale samopal Prowler díky aim assistu tento rozdíl stírá a i naprostý začátečník s ním může dosáhnout nespravedlivých výsledků.

  Další streameři, jako HusKerrs, JGOD nebo Snip3down zmínili, že v blízké budoucnosti budeme svědky masivního nárůstu hráčů, kteří vyměnili klávesnici a myš za ovladač.

  Michael “Shroud” Grzesiek nicméně soudí, že situace nemá jednoduché a jednoznačné řešení. Aim assist sice hráčům na gamepadu dává neférovou výhodu, bez něj jsou ale zase znevýhodnění oni. Jediným způsobem, jak tento problém vyřešit, je tedy mít rozdělená lobby.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Team Secret: The International 10

  Známe všechny týmy, které si zahrají na hlavní události letošního mistrovství The International 10

  Po tom, co se v neděli odehrál poslední zápas skupinové fáze, je tato část u konce a teď hurá na hlavní událost mistrovství The International 10. Z 18 týmů zbývá 16 kandidátů na titul nejlepšího Dota 2 týmu na světě.
  The International 10

  Právě probíhající největší světový turnaj v Dota 2 sledovalo první den přes milion lidí

  Aktuálně probíhající největší světový turnaj v Dota 2 si na nedostatek pozornosti rozhodně nemůže stěžovat. Pořadatelé sice nakonec kvůli koronavirové pandemii zrušili účast diváků přímo v místě konání, přenos zápasů ale v první den sledovalo přes milion lidí.
  The International 10

  Valve konečně odhalilo, jak budou vypadat skupiny pro The International 10

  Pouhých 24 hodin před zahájením letošního mistrovství světa v Dotě Valve oficiálně odhaluje, jak bylo všech letošních 18 organizací, které se utkají o šanci probojovat se do hlavní události, rozděleno do dvou skupin.
  Pokémon UNITE překonal 25 milionů stažení napříč všemi platformami

  Pokémon UNITE překonal 25 milionů stažení napříč všemi platformami

  Společnost The Pokémon Company dnes oznámila, že jejich první free-to-play hra ve stylu LoLka byla oficiálně stažena více než 25 milionkrát napříč konzolemi Nintendo Switch a mobilními telefony.
  Valve vrací vstupenky na mistrovství světa 2021 v Dotě kvůli obavám z pandemie COVID-19

  Valve vrací vstupenky na mistrovství světa 2021 v Dotě kvůli obavám z pandemie COVID-19

  Bohužel po 18 dnech, co šly vstupenky do prodeje, Valve ruší osobní účast publika na mistrovství světa v Dotě 2. Vstupenky na The International budou vráceny, ale akce má být stále zahájena podle plánu bez dalších odkladů.
  Nehraj tolik, zničíš si zrak? Naopak.

  Nehraj tolik, zničíš si zrak? Naopak. Britská studie mluví o pozitivním dopadu na oči

  Že si hraním zkazíte oči a poškodíte zrak? Tak těmto slovům už zřejmě odzvonilo. Studie, která vzešla z laboratoří ve Velké Británii, tenhle mýtus boří. Hraní prý může být lidem ku prospěchu. Jak pro samotné oči, tak pro vnímání a periferní vidění.
  Reklama

  2 KOMENTÁŘE

  1. A teď si řekněme, kolík je na konzoly cheateru? špatně slyším ještě jednou. žádný?aha tak oco jde?warzone se chlubí skoro každý týden Jak rozdává 100 tisíce banu za cheatovani.. takže doměřování na konzoly které mi samo nedrží kříž na nepříteli není problém

  Comments are closed.

  Reklama
  Reklama