OstatníFree-to-play střílečka XDefiant končí kvůli klesajícímu počtu hráčů

Free-to-play střílečka XDefiant končí kvůli klesajícímu počtu hráčů

Ubisoft oznámil konec hry XDefiant, free-to-play střílečky, která byla vydána s velkými očekáváními na začátku tohoto roku. V důsledku klesajícího zájmu hráčů bude hra oficiálně ukončena do června 2025. Toto rozhodnutí přichází v rámci širší restrukturalizace, která se dotkne mnoha zaměstnanců a upřednostní strategické přeskupení společnosti Ubisoft na konkurenčním herním trhu.

Hra XDefiant, která byla původně spuštěna 21. května 2024, byla prezentována jako rychlá 6v6 arénová střílečka a slibovala svěží vstup na přeplněný trh s free-to-play tituly. Přestože si hru v prvních hodinách vyzkoušelo přes milion hráčů, Ubisoft měl problém si tento zájem udržet. Podle vyjádření vydavatele si hra neudržela dostatečně vysoký počet hráčů ani zapojení, což vedlo k rozhodnutí ukončit její vývoj.

Výzvy a propouštění ve studiích

Ubisoft zastavuje nové stahování, registrace a nákupy pro XDefiant od 3. prosince 2024. Obsah třetí sezóny však bude podle očekávání spuštěn ještě před uzavřením serverů 3. června 2025. Výkonný producent Mark Rubin toto nelehké rozhodnutí rozvedl a řekl, jak náročné je přilákat a udržet životaschopnou hráčskou základnu na konkurenčním trhu free-to-play her:

„Zejména free-to-play je dlouhá cesta. Mnohým free-to-play hrám trvá dlouho, než se prosadí a stanou se ziskovými. Je to dlouhá cesta, na kterou byly Ubisoft a týmy pracující na této hře donedávna připraveni. Bohužel se však tato cesta stala příliš náročnou na to, aby bylo možné v ní rozumně pokračovat.“

V souvislosti se zrušením XDefiant dojde k výraznému propouštění ve studiích Ubisoftu v San Franciscu a v japonském městě Osaka, celkem se to dotkne 277 pracovních míst. Tato restrukturalizace je podle šéfky studií a portfolia Ubisoftu Marie-Sophie de Waubert součástí širší iniciativy. Očekává se, že téměř polovina týmu XDefiant bude v rámci společnosti přeřazena.

Jak uvádí server Forbes, problémy s XDefiant odrážejí větší výzvy, kterým Ubisoft čelil v tomto roce. Po neuspokojivých výsledcích hlavních titulů, jako je Star Wars Outlaws, a odkladu Assassin’s Creed Shadows, čelí společnost značným problémům na trhu. Akcie výrazně poklesly, což vedlo k diskusím o možných změnách ve vlastnictví. Konkurenční prostředí multiplayerových stříleček zůstává tvrdé, v němž dominují zavedené tituly, jako je Call of Duty a Fortnite.

Doporučujeme

Nenávist místo fandění. Komunita hry VALORANT překračuje všechny meze a hráči čelí výhrůžkám smrtí

Esport má být především o soutěžení, emocích a podpoře oblíbených týmů. V posledních měsících se ale komunita kolem populární střílečky VALORANT stále častěji dostává za hranici zdravého fanouškovství. Výhrůžky smrtí, nepodložená rasová obvinění i útoky na rodiny hráčů ukazují, že toxické chování některých fanoušků představuje stále větší problém.

LEVIATÁN si v Londýně vybojoval odvetu o titul

VALORANT Masters London nabídne ve finále odvetu. LEVIATÁN se po pádu do spodní části pavouka dokázal vrátit až do posledního zápasu turnaje, kde znovu narazí na Paper Rex.

Major v Kolíně vyvrcholí soubojem Falcons s FURIÍ

IEM Cologne Major zná své finalisty. O titul v Counter-Striku si zahrají Team Falcons a FURIA, dva týmy, které prošly náročným play-off přes soupeře z nejužší světové špičky.

Falcons vyřadili Vitality a ukončili jejich sen o třetím Majoru

Team Falcons se postarali o jeden z největších zásahů do play-off IEM Cologne Majoru. Ve čtvrtfinále porazili světovou jedničku Vitality 2:1 a ukončili jejich cestu za třetím Major titulem v řadě.

Spirit a G2 přilákali přes dva miliony diváků

Čtvrtfinále IEM Cologne Majoru mezi Spirit a G2 se zapsalo do historie Counter-Striku. Pětihodinový souboj přinesl nejen postup Spirit do semifinále, ale také nový divácký rekord éry CS2.

Aurora přehrála BetBoom a míří do semifinále

Aurora zvládla čtvrtfinále IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Striku 2 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. BetBoom porazila jasně 2:0 a v play-off zatím neztratila ani mapu. Turecká sestava tak dál drží šanci na titul v Kolíně.

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Spirit čeká play-off CS2 Majoru bez hallyho

Team Spirit čeká play-off IEM Cologne Majoru 2026 bez hlavního trenéra. Sergej „hally“ Šavajev nebude stát za hráči ani v závěrečné části turnaje. Ruský tým se tak bude muset obejít bez něj v nejdůležitější fázi celé akce.

n1ssim končí v základní sestavě Legacy

Brazilský tým Legacy sahá po změně v sestavě Counter-Striku 2. Vinicius „n1ssim“ Pereira končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Organizace krok potvrdila krátce po vyřazení z IEM Cologne Majoru 2026.

Astralis po neúspěchu na Majoru mění trenéra

Astralis mění trenéra svého týmu v Counter-Striku 2. Dánská organizace se rozloučila s Casperem „ruggah“ Duem, který vedl sestavu od začátku roku 2024. Ke změně došlo krátce po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Secret se loučí s veteránem Valorantu

League of Legends míří na další velký mezinárodní turnaj. Mid-Season Invitational 2026 se letos odehraje v jihokorejském Tedžonu a postaví proti sobě nejlepší týmy z hlavních regionů. Ve hře nebude jen titul, ale i důležitá výhoda pro světový šampionát.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama