Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  Excel Esports podepsali smlouvu s Mikyxem. Připojit by se měl už brzy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Excel Esports podepsali smlouvu s bývalýn supportem G2 Esports Mihaelem “Mikyxem” Mehle. Ten bude hrát v jejich League of Legends týmu, jakmile Riot Games přestup oficiálně schválí.

  Očekává se, že Mikyx nastoupí místo Henka “Advienne” Reijenga v jejich nadcházejících zápasech 3. týdne proti MAD Lions a Astralis.

  Mikyx se připojí k Excelu jako jeden z nejúspěšnějších hráčů a opor v evropské historii. Vyhrál čtyři tituly v LEC za sebou, Mid-Season Invitational 2019 a s týmem G2 Esports se dostal do finále mistrovství světa League of Legends 2019. Po na poměry G2 neúspěšném roce 2021 se Mikyx ocitl mezi jmény na přestupové listině.

  V tuto chvíli není jisté, zda bude Advienne pokračovat v Excelu jako náhradník, nebo bude hrát v jejich akademii. Ředitel esportu Excelu Tim Reichert v oznámení uvedl: “Vedeme zde jednání a budeme v tomto ohledu velmi vstřícní a společně něco vymyslíme.”

  V Twitlongeru se Advienne podělil o to, že během mimosezónního období dal Excel jasně najevo, že soupiska pro rok 2022 bude přebudována kolem Marka “Markoona” van Woensela a něj. To mi dodalo hodně sebedůvěry a důvěry ze strany organizace, protože měl pocit, že si konečně zasloužil své místo v LEC. Dále uvedl, že ho hluboce mrzí, že letos nebudu mít tu příležitost ukázat se a rozvíjet se během úplného rozdělení v LEC.

  Mikyx bylo jméno, které se během přestupového období hodně skloňovalo, a nakonec se mu nepodařilo najít tým, když začal rok 2022, což mnozí poukazovali na vysokou výkupní cenu. Zakladatel a spolumajitel G2 Carlos “ocelote” Rodríguez Santiago na Twitteru uvedl, že Mikyxova výkupní cena byla v roce 2021 drasticky snížena. “Shromáždili jsme zájem od více než 5 západních organizací, o které Miky neprojevil zájem ani se o ně nezajímal,” uvedl.

  V současné době není známo, zda Excel zaplatil cenovku 250 000 €, kterou stanovil G2, nebo zda byla opět snížena, aby se tento přestup uskutečnil.

  Nyní, když si Mikyx našel nový tým, se od něj očekává, že pomůže Excelu vůbec poprvé v historii organizace dostat se do play-off LEC. Tim Reichert v oznámení uvedl: “Ne, nedoufáme v play-off. My jdeme do play-off a jdeme ještě dál.”

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS