e-SportsEsports Nations Cup nabídne prize pool 20 milionů dolarů

Esports Nations Cup nabídne prize pool 20 milionů dolarů

Esports World Cup Foundation spouští nový turnajový projekt Esports Nations Cup a hned napoprvé sází na velká čísla. Inaugurační ročník nabídne prize pool 20 milionů dolarů a proběhne od 2. do 29. listopadu. Formát stojí na systému umístění, ve kterém si na odměny sáhne každý hráč, který se do soutěže kvalifikuje, v rámci své hry.

Nad rámec samotného prize poolu jde do oběhu i další finanční podpora. Celkově má organizace vyčlenit 45 milionů dolarů na prize money, pobídky pro esportové organizace a rozvoj národních týmů. Cílem je posílit reprezentace a udělat z národního soupeření srozumitelný a divácky vděčný formát, který stojí na identitě a rivalitě mezi státy.

Součástí balíku je také pět milionů dolarů pro organizace, které uvolní své hráče na Esports Nations Cup. Odměny se vážou na výkon, pokud organizace postaví hráče, který skončí v nejlepší šestnáctce, dostane jako bonus 40 procent z jeho výdělku z turnaje. Peníze pro organizaci jsou oddělené od částky, kterou si odnese samotný hráč.

„Národní týmy přinášejí do esportu silnou novou vrstvu, která je přístupná, intuitivní a zakořeněná v identitě a hrdosti. Náš model odměn je navržen tak, aby soutěž zůstala férová a udržitelná, odměňoval výkon a zároveň podporoval dlouhodobý rozvoj hráčů, klubů a národních programů,“ řekl šéf Esports World Cup Foundation Ralf Reichert.

Zbylých 20 milionů dolarů tvoří Esports Nations Cup Development Fund, tedy fond zaměřený na budování a rozvoj národních týmů. Podpora má pokrýt široké spektrum potřeb, od cestování na akce až po marketingové aktivity, které mají zvednout povědomí o reprezentacích a samotném projektu.

Z plánovaných 16 her jsou zatím potvrzené tři. V programu je Mobile Legends: Bang Bang díky spolupráci s MOONTON Games, do lineupu se přidá i arkádová závodní Trackmania skrze dohodu s Ubisoft Nadeo. Třetím odhaleným titulem je Dota 2, kde má nastoupit 32 národních týmů a bojovat o to, kdo se stane prvním šampionem Esports Nations Cup.

Doporučujeme

Brawl Stars June Finals rozjely boj o světový šampionát

Brawl Stars Championship má před sebou další důležitý víkend. Červnová finále rozhodují o bodech, které mohou týmům výrazně pomoct na cestě k Last Chance Qualifieru nebo světovému finále v Tokiu. Mobilní esport tak vstupuje do části sezony, ve které už každý výsledek začíná mít větší váhu.

VALORANT Masters London vstoupil do rozhodující fáze

VALORANT Masters London 2026 se v Londýně přesunul do play-off. Po úvodní švýcarské fázi zůstalo ve hře osm týmů a turnaj začíná nabírat tempo, ve kterém už každá série výrazně mění cestu k titulu. Ve hře je prize pool jeden milion dolarů i důležité body do sezony.

NAVER a Krafton chtějí rozšířit esportový obsah kolem PUBG

Jihokorejské společnosti NAVER a Krafton uzavřely strategické memorandum o spolupráci, které se zaměří na esportový obsah kolem hry PUBG: Battlegrounds. Partnerství má propojit streamovací platformu CHZZK s esportovou značkou PUBG a přinést fanouškům více přenosů, akcí i obsahu se streamery.

MSI 2026 v League of Legends se blíží

League of Legends se chystá na první velký mezinárodní turnaj druhé poloviny sezony. Mid-Season Invitational 2026 začne na konci června v Jižní Koreji a postaví proti sobě nejlepší týmy z hlavních regionů. Pro fanoušky půjde o jednu z nejdůležitějších akcí před letošním mistrovstvím světa.

CS2 Major v Kolíně vstupuje do klíčové fáze

IEM Cologne Major 2026 se posouvá do fáze, která začne rychle oddělovat favority od zbytku pole. Ve hře zůstává posledních 16 týmů a jen osm z nich projde do play-off. Kolín nad Rýnem tak v dalších dnech nabídne zápasy, ve kterých už není moc prostoru na zaváhání.

CS2 Major v Kolíně zná další postupující, Astralis se loučí

Druhá fáze IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Strike 2 se blíží ke konci a několik favoritů už má jistý postup. Dál jdou Spirit, FUT Esports, G2, BetBoom Team a 9z Team. Naopak Astralis po porážce s paiN Gaming v Kolíně končí.

Riot mění pravidla. Týmy mohou spolupracovat se sázkovými kancelářemi

Riot Games mění dlouholetý přístup k sázkovým společnostem v esportu. Týmy z nejvyšších soutěží League of Legends a Valorantu v regionech Americas a EMEA mohou nově uzavírat partnerství se sázkovými kancelářemi. Vydavatel to vysvětluje snahou dostat už existující sázkový trh pod větší kontrolu a zároveň pomoct týmům s příjmy.

Kolínský Major vstoupil do další fáze

IEM Cologne Major 2026 pokračuje druhou fází, která rozhodne o dalších osmi postupujících mezi užší elitu turnaje. Jeden z největších podniků v Counter-Striku běží v Kolíně nad Rýnem od 2. do 21. června a vyvrcholí play-off v Lanxess Areně. Ve hře je titul z Majoru i prize pool 1,25 milionu dolarů.

Riot upravuje berlínskou arénu, část zápasů bude bez živého publika

Riot Games mění fungování své berlínské arény, která slouží evropským soutěžím v League of Legends a Valorantu. Do prostoru přibude druhá studiová scéna, díky níž bude možné vysílat přenosy z LEC a VCT EMEA souběžně. Změna ale znamená, že část zápasů se odehraje bez přítomnosti publika.

Call of Duty League v krizi. Z milionových smluv k hráčům, kteří si platí vlastní přestupy

Ještě před několika lety létaly v profesionální Call of Duty scéně milionové kontrakty a organizace bojovaly o hvězdy jako fotbalové velkokluby. Dnes některé týmy šetří na platech, prodávají své nejlepší hráče a profesionálové si dokonce doplácejí vlastní přestupové částky. Ekonomický model Call of Duty League se začíná hroutit přímo před očima fanoušků.

KRIMZ po deseti letech končí v aktivní sestavě fnaticu

Ve fnaticu končí jedna z nejdelších kapitol profesionálního Counter-Striku. Švédský hráč Freddy „KRIMZ“ Johansson po deseti letech opouští aktivní sestavu slavné organizace a míří na lavičku. Klub tím pokračuje v přestavbě týmu, který se v posledních sezonách marně snaží navázat na někdejší úspěchy.

T1 jde do rozhodující kvalifikace na MSI

Korejská liga LCK vstupuje do rozhodující fáze před Mid-Season Invitational. Turnaj Road to MSI určí dva zástupce Jižní Koreje pro jeden z největších mezinárodních podniků sezony. V nejlepší výchozí pozici jsou Hanwha Life Esports a T1, které čeká přímý souboj v horní části pavouka.

Paříž míří na trůn esportu. Esports World Cup může změnit herní mapu světa

Největší esportová akce planety letos poprvé opouští Saúdskou Arábii a stěhuje se do Paříže. Esports World Cup nabídne během sedmi týdnů souboje ve 24 hrách, prize pool 75 milionů dolarů a tisíce profesionálních hráčů. Pro francouzskou metropoli jde o obrovskou příležitost stát se novým centrem světového esportu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama