Dota 2Dota 2 dosáhla více než 826 tisíc souběžně hrajících hráčů po vydání...

Dota 2 dosáhla více než 826 tisíc souběžně hrajících hráčů po vydání battle passu

Společnost Valve vydala 2. září battle pass do hry Dota 2 pro TI11. Hra okamžitě zaznamenala velký nárůst hráčů.

Nový battle pass pro hru Dota 2 se skládá ze dvou částí, přičemž první byla vydána před The International 11 a druhá po skončení major turnaje. Battle pass představil do klasické MOBA hry spoustu nového obsahu, včetně tuny nových skinů a pokladů.

Stejně jako v předchozích letech je battle pass vnímán jako oslava největší události roku ve hře Dota 2. Část z každého zakoupeného battle passu jde také na legendární prize pool mezinárodního turnaje. Letošní ročník se stal jedním z největších battle passů vůbec.

Dota 2 zaznamenává nárůst současně hrajících hráčů

Hra Dota 2 dosáhla nejvyššího počtu současně hrajících hráčů za poslední dva roky. Po vypuštění battle passu Steamcharts zaznamenal vrchol v podobě 826 804 hráčů.

Dosavadního maxima dosáhla hra Dota 2 v březnu 2016 s téměř 1,3 milionu souběžně hrajících hráčů. Toto číslo v průběhu let pomalu klesalo, což je pro starší hru typické. V nedávném battle passu však počet hráčů opět výrazně vystřelil nahoru. V uplynulém roce se maximální počet hráčů pohyboval mezi 600 a 700 tisíci.

Kolik činí prize pool TI11?

International má historicky nejvyšší prize pooly v historii esportu. International 10 měl rekordní prize pool ve výši 40 milionů dolarů, přičemž obrovskou část tvořili hráči, kteří si zakoupili battle passy.

Navzdory prudkému nárůstu hráčů se zdá, že The International 11 battle pass nevybral peníze stejným tempem jako předchozí battle passy. Za prvních 10 hodin nedosáhl nedávný battle pass hranice 5 milionů dolarů, což je cíl, který byl dosažen v minulých třech letech.

Menší množství nákupů může být způsobeno tím, že battle pass byl rozdělen na dvě části. Nutnost platit za dva samostatné průkazy může v některých hráčích hry Dota 2 vyvolat pocit lakomství. Stále existuje šance, že současný battle pass bude i nadále rychle růst a překoná předchozí ročníky. Jeho start sice nebyl tak výbušný jako v předchozích letech, ale do říjnového TI11 je ještě čas.

Dalším problémem pro Battle Pass může být to, že hráči jsou nespkojeni s přístupem společnosti Valve ke komunitě, vše jsou ale zatím jen spekulace.

Doporučujeme

br0 má nové angažmá v Eternal Fire

Alexander „br0“ Bro má po konci v základní sestavě NRG nové angažmá. Dánský hráč se přesouvá do Eternal Fire, kteří po několika změnách doplnili svou sestavu pro Counter-Strike 2. Turecká organizace tím uzavřela přestavbu týmu před dalšími zápasy.

Návrat legendy, možné loučení i čínská naděje. Pět příběhů, které budou psát The International 15

Už jen několik dní zbývá do začátku The International 15, nejprestižnějšího turnaje sezony v Dota 2. Vedle souboje šestnácti nejlepších týmů světa nabídne letošní šampionát řadu silných příběhů. Fanoušci budou sledovat návrat legendárního Puppeyho, možná poslední vystoupení SumaiLa i snahu Číny ukončit téměř desetileté čekání na titul.

Esports Nations Cup odhalil soupisky pro VALORANT

VALORANT se chystá na jednu z nejzajímavějších akcí letošního roku. Esports Nations Cup 2026 proti sobě postaví národní výběry a organizátoři už potvrdili oficiální soupisky. Do hry půjdou známá jména jako TenZ, aspas, Alfajer, zekken, BuZz nebo Derke.

Aurora přivedla Jimpphata a mění směr

Aurora pokračuje ve výrazné přestavbě svého týmu pro Counter-Strike 2. Organizace získala finského hráče Jimiho „Jimpphat“ Sala, který naposledy působil v MOUZ, a zároveň představila nového trenéra Ashleyho „ash“ Battyeho. Turecké jádro týmu tak čeká přesun k mezinárodní sestavě.

SINNERS na XSE Pro League končí

Český tým SINNERS na turnaji XSE Pro League Guangzhou 2026 dohrál už ve skupinové fázi. Po porážkách s BetBoom a 9z nestačil ani na FaZe, kterému podlehl 0:2 na mapy. Z Kantonu tak odjíždí bez jediné výhry.

SINNERS na XSE Pro League prohráli i druhý zápas

SINNERS nezačali XSE Pro League Guangzhou podle představ. Česká sestava po jasné porážce s BetBoom nestačila ani na 9z a ve švýcarské části turnaje se propadla do nepříjemné pozice. Další zápas už pro ni bude znamenat boj o udržení v soutěži.

SINNERS vstupují do XSE Pro League proti BetBoom

Český Counter-Strike má na začátku července další velký zápas na mezinárodní scéně. SINNERS vstupují do XSE Pro League Guangzhou 2026, kde se mezi šestnáctkou účastníků pokusí projít přes švýcarský systém až do play-off. Hned na úvod je čeká soupeř z nejtěžší kategorie, BetBoom.

Leviatán ukázal recept na úspěch ve hře VALORANT

Čtyři nováčci, jeden zkušený lídr a historický triumf. Jihoamerická organizace Leviatán ovládla turnaj VALORANT Masters London a stala se prvním latinskoamerickým týmem, který získal titul na světové scéně. Podle kapitána Francisca „kiNgga“ Araveny však za úspěchem nestojí jen talent, ale především psychická odolnost a týmová spolupráce.

IEM Cologne nabídne milionové odměny. Skutečné bohatství ale týmům přinesou samolepky

Turnaj IEM Cologne Major patří mezi nejočekávanější akce letošní sezóny Counter-Strike 2. Ve hře bude prize pool 1,25 milionu dolarů, organizace ale mohou vydělat ještě mnohonásobně více. Klíčem jsou tradiční samolepky, jejichž prodej dlouhodobě představuje největší zdroj příjmů pro účastníky Majorů.

Ag1l už není součástí základní sestavy 100 Thieves

Sestava 100 Thieves v Counter-Striku prochází další změnou. Portugalský hráč André „Ag1l“ Gil už není vedený jako člen základní pětice a po pěti měsících v týmu končí na lavičce. Americká organizace tak znovu hledá ideální podobu projektu, který měl od začátku spojit zkušené hvězdy s novějšími jmény.

Ani špičkový tým už nestačí. Zakladatel Tundry vysvětlil, proč je Dota 2 finančně neudržitelná

Tundra Esports letos patřila mezi nejlepší týmy světa, přesto se rozhodla prodat svou sestavu organizaci 1win Team. Zakladatel Maxim Demin nyní otevřeně popsal, proč je provoz elitního týmu v Dota 2 stále dražší a proč podle něj současný ekonomický model přestává fungovat.

Nový král 2XKO je na scéně. Hikari ovládl Evo Vegas a míří za odkazem SonicFoxe

Turnaj Evo Vegas 2026 korunoval prvního skutečného krále nové bojovky 2XKO. Z více než tisícovky hráčů se na vrchol probojoval Jo’siah „Hikari“ Miller, který po triumfu neskrýval ambiciózní cíl, a to stát se ikonou bojových her po vzoru legendárního SonicFoxe.

MSI 2026 odstartovalo výhrami T1 a Karmine Corp

Mid-Season Invitational 2026 v League of Legends má za sebou první zápasy. Kvalifikační fázi v korejském Tedžonu otevřely výhry T1 a Karmine Corp, které si po čistých výsledcích 3:0 udržely cestu horní částí pavouka.

CS2 scéna po Majoru znovu mění sestavy

Letní přestupové období v Counter-Striku se po IEM Cologne Majoru rychle rozjelo. Do sestav sahají velké organizace jako FaZe, G2 i MIBR, přičemž největší pohyb je zatím vidět na pozici AWPera.

Counter-Strike 2 deklasoval VALORANT. Souboj sledovanosti ovládl IEM Cologne, válka ale zdaleka nekončí

Jeden víkend, dva prestižní turnaje a nekonečné debaty fanoušků. Zatímco Counter-Strike 2 slavil rekordní sledovanost na IEM Cologne Major 2026, VALORANT Masters London za svým rivalem výrazně zaostal. Přesto zůstává otázkou, zda jde o skutečný obraz popularity obou esportů.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama