Více
  -0.7 C
  Czech
  Středa, 30 listopadu, 2022

  Dota 2 Arlington Major se potýká s prvotními problémy

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Čínská organizace Xtreme Gaming se po problémech s vízy nezúčastní turnaje Arlington Major. Podle příspěvku na Weibo od Xtreme Gaming byla žádost o vízum hráče Lou “lou” Zhena třikrát zamítnuta.

  Organizace napsala, že po zvážení všech potíží, včetně snahy o návrat do Číny kvůli její politice nulových víz, se vzdá slotu na Major, aby se mohla připravit na nadcházející kvalifikaci The International 11.

  Xtreme Gaming se bude muset zúčastnit regionálních kvalifikací, aby mohli postoupit na TI 11. I kdyby se Xtreme Gaming mohli zúčastnit Majoru, bude pro ně těžké kvalifikovat se přímo na The International 11.

  Čínský tým se v současné době nachází na 18. místě žebříčku Dota Pro Circuit 2021-2022 se 440 body. K získání přímého slotu budou pravděpodobně potřebovat alespoň umístění v první trojce, což je bez jejich hlavního nositele těžký úkol.

  Jejich absence znamená, že se Majoru zúčastní pouze tři čínské týmy – PSG.LGD, Royal Never Give Up a Team Aster.

  Změny v soupisce Fnaticu, která se objeví na Majoru

  Na srpnovém turnaji Arlington Major bude Fnatic – a potenciálně i několik dalších týmů – chybět v plné sestavě kvůli problémům s vízy.

  Na soupisce týmu Fnatic Dota 2 budou chybět tři původní členové: Marc “Raven” Fausto, Armel “Armel” Tabios a Jaunuel “Jaunuel” Arcilla.

  Jedinými dvěma hráči z původní soupisky budou offlaner Anucha “Jabz” Jirawong a support Djardel “DJ” Mampusti.

  S americkým majorem se pojí celá řada problémů s vízy. Problémy s vyřizováním žádostí hlásí i další hráči z Číny, jihovýchodní Asie a Ruska.

  To mrzí zejména hráče Fnatic, kteří se v současné době nacházejí na 10. místě žebříčku Dota Pro Circuit 2021-2022. Bez plného stavu své soupisky může tým kvůli polehčujícím okolnostem dokonce vypadnout z 12 slotů pro přímé pozvánky.

  Vzhledem k tomu, že se jedná o poslední major před TI11 v Singapuru, je tento turnaj pro týmy obzvláště důležitý, aby si zajistily pozvánku na nejprestižnější akci ve hře Dota 2.

  Pozvánku si zatím zajistily pouze čtyři týmy, o zbytku pole se rozhodne až po skončení Arlingtonského majoru.

  Na Major turnaji je vypsán prize pool 500 000 dolarů. Bude se konat na stadionu Esports Stadium Arlington, největším specializovaném esportovém zařízení v Severní Americe, od 4. do 14. srpna.

  Bude to poslední Major sezóny DPC 2021/2022 před The International 11 a poslední šance pro týmy získat body DPC pro kvalifikaci.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS