OstatníDiablo Immortal odhaluje nového záporáka pro druhou část Shattered Sanctuary

Diablo Immortal odhaluje nového záporáka pro druhou část Shattered Sanctuary

Událost Shattered Sanctuary v Diablo Immortal přinesla znovu na scénu samotného Diabla, avšak po jeho porážce se z hlubin pekla vynořil nový nepřítel. Pokud jste nehráli první část legendárního questu, čekejte spoilery.

Po dvou letech událostí a sezón se Diablo, titulní záporák série, konečně objevil v Diablo Immortal během akce Shattered Sanctuary. Nicméně, s jeho dočasnou porážkou se na scénu dostává nový záporák, který byl osvobozen od vlivu Lord of Terror.

Tímto nepřátelem je princ Albrecht, který v první části Shattered Sanctuary sloužil jako miniboss a jeden z Diabloých poručníků. Po svém vzkříšení a zkažení samotným Diablem je nyní Albrecht volný a sleduje vlastní osud. Ten, který ho podle Dexerto zřejmě přivede do konfliktu s hrdiny hry.

Kdo je princ Albrecht v Diablo Immortal?

Jako mnoho postav ve vesmíru Diabla je i princ Albrecht tragickou postavou. Před událostmi prvního Diabla byl unesen pomateným biskupem Lazarem, který byl věrným služebníkem Diabla a hlavním strůjcem jeho návratu. Lazarus bodl Albrechta duší kamenem, což Lordu of Terror umožnilo ovládnout princovo tělo a učinit z něj svůj Vessel of Terror.

Pomocí Albrechtova těla se Diablo vrátil do Sanctuary, zaplavil katedrálu démony a způsobil události, které jsou známé jako The Darkening of Tristram. Tyto události nastavily scénu pro první hru.

Albrechtův bratr, princ Aiden, a jeho spojenci se probojovali skrze katedrálu, katakomby, jeskyně a až do samotného Pekla, kde Diabla porazili a uvěznili jeho duši zpět do kamene. Aiden si následně vrazil kámen do vlastního těla, aby Diabla udržel uvězněného, což vedlo k událostem Diabla 2.

Princ Albrecht byl osvobozen z Diabloých spárů, ale během toho procesu zřejmě zahynul. Jeho tělo bylo spatřeno na konci prvního Diabla. O mnoho let později kult Diablo použil Albrechtovu mrtvolu a onen kámen, aby Diabla přivolal zpět. Místo toho však vzkřísili prince jako démonické monstrum ve službách Diabla.

Nesmrtelný nepřítel

Albrecht byl odhalen jako hlavní záporák ve traileru k druhé části Shattered Sanctuary. Princ zřejmě nemá k Diablovi žádný vřelý vztah a nyní plánuje použít vlastní armádu, aby ovládl Sanctuary. Ve videu je vidět, jak vede svou armádu Shardborne skrz Gully of Madness a prohlašuje: „Konečně jsme volní. A pokud mě budete následovat, naše rodina už nikdy nebude spoutána.“

Druhá část questu Shattered Sanctuary je nyní dostupná na mobilních zařízeních i PC. A zatímco událost The Darkening of Tristram se vrátila v Diablo 3, rozhodně stojí za zvážení, zda by neměla dorazit i do Diablo 4.

Doporučujeme

Fnatic přivedli sedmnáctiletého mazaye

Fnatic pokračují v přestavbě své sestavy a sáhli po dalším mladém ukrajinském hráči. Z akademie Spirit přichází sedmnáctiletý Volodymyr „mazay“ Iorhachov, který má týmu dodat víc palebné síly. Na lavičku se naopak přesouvá Viktor „Br4tkO“ Kondratets.

Esports World Cup 2026 začal velkolepým ceremoniálem

V Paříži slavnostně odstartoval Esports World Cup 2026 a otevřel novou kapitolu největšího esportového festivalu světa. Turnaj se poprvé koná mimo Rijád a během sedmi týdnů nabídne souboje více než 2000 hráčů z více než stovky zemí. O rekordní prize pool 75 milionů dolarů se bude hrát ve 25 turnajích napříč 24 hrami.

VALORANT řeší velkou kauzu. Kauza FrosTa ukazuje temnou stránku esportové scény

Vyhazov trenéra Hectora „FrosTa“ Rosaria z týmu Global Esports se během několika dní změnil v jednu z největších kauz letošní sezony VALORANT Champions Tour. Případ zároveň znovu otevřel debatu o tom, kde končí novinářská práce a začíná honba za kliknutími, spekulacemi a neověřenými úniky.

Čtyři hráči, které se vyplatí sledovat na začátku Esports World Cupu

První týden Esports World Cupu 2026 nabídne několik výrazných příběhů napříč hrami. Jedni chtějí potvrdit čerstvé tituly, druzí napravit nevydařené výsledky a další konečně získat trofej, která jim zatím unikala. Mezi nejsledovanější tváře úvodu turnaje patří Dambi, Blinkzr, Xiao Hai a Collapse.

br0 má nové angažmá v Eternal Fire

Alexander „br0“ Bro má po konci v základní sestavě NRG nové angažmá. Dánský hráč se přesouvá do Eternal Fire, kteří po několika změnách doplnili svou sestavu pro Counter-Strike 2. Turecká organizace tím uzavřela přestavbu týmu před dalšími zápasy.

Návrat legendy, možné loučení i čínská naděje. Pět příběhů, které budou psát The International 15

Už jen několik dní zbývá do začátku The International 15, nejprestižnějšího turnaje sezony v Dota 2. Vedle souboje šestnácti nejlepších týmů světa nabídne letošní šampionát řadu silných příběhů. Fanoušci budou sledovat návrat legendárního Puppeyho, možná poslední vystoupení SumaiLa i snahu Číny ukončit téměř desetileté čekání na titul.

Esports Nations Cup odhalil soupisky pro VALORANT

VALORANT se chystá na jednu z nejzajímavějších akcí letošního roku. Esports Nations Cup 2026 proti sobě postaví národní výběry a organizátoři už potvrdili oficiální soupisky. Do hry půjdou známá jména jako TenZ, aspas, Alfajer, zekken, BuZz nebo Derke.

Aurora přivedla Jimpphata a mění směr

Aurora pokračuje ve výrazné přestavbě svého týmu pro Counter-Strike 2. Organizace získala finského hráče Jimiho „Jimpphat“ Sala, který naposledy působil v MOUZ, a zároveň představila nového trenéra Ashleyho „ash“ Battyeho. Turecké jádro týmu tak čeká přesun k mezinárodní sestavě.

SINNERS na XSE Pro League končí

Český tým SINNERS na turnaji XSE Pro League Guangzhou 2026 dohrál už ve skupinové fázi. Po porážkách s BetBoom a 9z nestačil ani na FaZe, kterému podlehl 0:2 na mapy. Z Kantonu tak odjíždí bez jediné výhry.

SINNERS na XSE Pro League prohráli i druhý zápas

SINNERS nezačali XSE Pro League Guangzhou podle představ. Česká sestava po jasné porážce s BetBoom nestačila ani na 9z a ve švýcarské části turnaje se propadla do nepříjemné pozice. Další zápas už pro ni bude znamenat boj o udržení v soutěži.

SINNERS vstupují do XSE Pro League proti BetBoom

Český Counter-Strike má na začátku července další velký zápas na mezinárodní scéně. SINNERS vstupují do XSE Pro League Guangzhou 2026, kde se mezi šestnáctkou účastníků pokusí projít přes švýcarský systém až do play-off. Hned na úvod je čeká soupeř z nejtěžší kategorie, BetBoom.

Leviatán ukázal recept na úspěch ve hře VALORANT

Čtyři nováčci, jeden zkušený lídr a historický triumf. Jihoamerická organizace Leviatán ovládla turnaj VALORANT Masters London a stala se prvním latinskoamerickým týmem, který získal titul na světové scéně. Podle kapitána Francisca „kiNgga“ Araveny však za úspěchem nestojí jen talent, ale především psychická odolnost a týmová spolupráce.

IEM Cologne nabídne milionové odměny. Skutečné bohatství ale týmům přinesou samolepky

Turnaj IEM Cologne Major patří mezi nejočekávanější akce letošní sezóny Counter-Strike 2. Ve hře bude prize pool 1,25 milionu dolarů, organizace ale mohou vydělat ještě mnohonásobně více. Klíčem jsou tradiční samolepky, jejichž prodej dlouhodobě představuje největší zdroj příjmů pro účastníky Majorů.

Ag1l už není součástí základní sestavy 100 Thieves

Sestava 100 Thieves v Counter-Striku prochází další změnou. Portugalský hráč André „Ag1l“ Gil už není vedený jako člen základní pětice a po pěti měsících v týmu končí na lavičce. Americká organizace tak znovu hledá ideální podobu projektu, který měl od začátku spojit zkušené hvězdy s novějšími jmény.

Ani špičkový tým už nestačí. Zakladatel Tundry vysvětlil, proč je Dota 2 finančně neudržitelná

Tundra Esports letos patřila mezi nejlepší týmy světa, přesto se rozhodla prodat svou sestavu organizaci 1win Team. Zakladatel Maxim Demin nyní otevřeně popsal, proč je provoz elitního týmu v Dota 2 stále dražší a proč podle něj současný ekonomický model přestává fungovat.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama