Více
  11 C
  Czech
  Úterý, 27 září, 2022

  Faker se vyjádřil o problémech s latencí na MSI 2022

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  První fáze League of Legends 2022 Mid-Seasonal Invitational právě skončila, ale ne bez problémů. Nesrovnalosti v latenci v místě konání ovlivnily týmy hrající z Busanu, jak potvrdila společnost Riot Games, a nevyhnuly se ani hvězdnému mid lanerovi T1 Fakerovi. Podle něj však na problémech tolik nezáleží – za předpokladu, že fanoušci po celém světě budou mít na co koukat.

  “Vyšší ping měl vliv na naši hru a stále tak trochu ovlivňuje náš výkon,” řekl Faker v rozhovoru pro Dot Esports. Mid laner měl pocit, že T1 v minulých dnech soutěže hráli s vyšší latencí, než je obvyklé, a věří, že tým může hrát jinak s pingem pod 10.

  Podle mid lanera však na pingu nakonec nebude příliš záležet, pokud latence neovlivní to, co vidí diváci. Podle něj je nejdůležitější, aby všichni hráli za stejných podmínek, aby mohli férově soutěžit a poskytnout fanouškům nejlepší zážitek.

  Důsledky problémů s latencí byly pro zástupce LPL Royal Never Give Up, kteří hrají z Číny, tvrdší než pro týmy z Pusanu. Kvůli mimořádně vysokému pingu, který týmy ve skupině A zažívaly, donutil Riot RNG přehrát první tři dny soutěže a Fakerovi bylo čínského týmu kvůli rozhodnutí Riotu moc líto.

  Jak k problémům došlo?

  “Věřím, že k tomu procesu došlo, protože Riot Games nebyli schopni se s tím a s problémy ohledně organizace vypořádat předem, a tohle byl takový následek,” řekl mid laner. Faker doufá ve stejné možnosti pro všechny týmy, které se pohybují v soutěži dál, aby účastníci mohli mít rovných pět proti pěti.

  Problémy s latencí nejsou jedinou překážkou, se kterou se týmy během MSI 2022 potýkaly. Změna formátu vedla k jednostranným zápasům a delšímu dennímu rozvrhu pro všechny zúčastněné, což ovlivnilo i neporaženou korejskou sestavu. Přestože T1 dokončili své skupiny bezproblémově bez jediného vypadnutí, museli odehrát více zápasů než v předchozích letech, což trochu přitlačilo i na legendárního korejského midlanera.

  Předchozí formáty MSI byly podle Fakera mnohem složitější než ten letošní. Dřívější formáty dávaly účastníkům možnost tak trochu vypnout po krátkém, ale intenzivním období zápasů. Navzdory dodatečné zátěži však midlaner při rozhovoru o MSI 2022 bral v úvahu pocity fanoušků. Diváci si podle Fakera mohou díky letošnímu formátu užít více zápasů, což považuje za výhodu.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS