Reklama
6.3 C
Czech
Pátek 20. března 2026
CS2Kjaerbye se vrací k profesionálnímu Counter-Striku

Kjaerbye se vrací k profesionálnímu Counter-Striku

Po téměř roční pauze se do hry CS:GO vrátil dánský hráč a vítěz ELEAGUE Atlanta Major Markus „Kjaerbye“ Kjærbye a doplnil tak pátý hráčský tým Endpoint.

„Jsem rád, že mohu říci, že jsem našel ideální místo, kde mohu opět zvednout pušku v Endpointu. Lidé, kteří stojí za Endpointem, a kultura, kterou vytvořili, znovu a znovu dokazují, že mají struktury, které umožňují hráčům maximalizovat jejich potenciál, což je přesně to, co hledám,“ uvedl Kjaerbye v tiskové zprávě Endpointu.

Kjaerbye doplní mezinárodní soupisku poprvé od svého působení ve FaZe Clanu. Zbytek Endpointu tvoří Max „MiGHTYMAX“ Heath, Kia „Surreal“ Man, Joey „CRUC1AL“ Steusel, Guy „Nertz“ Iluz. Jejich trenérem bude Allan „Rejin“ Petersen, předchozí trenér MOUZ, který si odpykal více než devatenáctiměsíční zákaz účasti na akcích ESIC za používání trenérského diváckého odposlechu.

V roce 2017 dosáhl Kjaerbye vrcholu v kompetitivní hře CS:GO, když po boku týmu Astralis vyhrál ELEAGUE Atlanta Major a zároveň se stal v pouhých 18 letech nejmladším hráčem, který kdy získal cenu MVP Major. V roce 2018 se však Kjaerbye rozhodl přijmout nabídku na přestup do Northu, a přestože on ani North nenašli vytoužený úspěch, Astralis po nasazení Magiska na Kjaerbyeho místo vyhrála další tři Majory.

V letech 2020 a 2021 hrál Kjaerbye jak za FaZe Clan, tak za bývalý projekt North známý jako HYENAS, ale v červnu 2021 dobrovolně odešel ze hry s odvoláním na psychické problémy a nedostatek motivace. Letos v dubnu v exkluzivním rozhovoru pro Dexerto uvedl, že jeho mysl je na lepším místě a chuť soutěžit se mu vrátila.

Endpoint jako vítězové ESL Premiership budou hrát v 16. sezóně ESL Pro League Conference, která začíná 15. června.

Oznámení o odchodu do důchodu

Kjaerbye svůj odchod do důchodu šokujícím způsobem oznámil prostřednictvím příspěvku na Twitteru. V popisku tweetu poděkoval komunitě CS:GO za příležitosti a vzpomínky, které mu poskytla.

„Nastal čas, abych se rozloučil s hraním jako profesionální hráč Counter-Strike. S těžkým srdcem to píšu, ale od této chvíle už nemám hlad a odhodlání, které vyžaduje soutěžení na nejvyšší úrovni. Tato hra byla posledních deset let velkou součástí mého života a cítím, že nastal čas, abych se poohlédl po nových obzorech a příležitostech.“

Doporučujeme

Bombaj hostí světové finále Global Esports Games

Bombaj se na tři dny proměnila v centrum světového esportu. Ve městě odstartovalo finále Global Esports Games, které přivedlo na jedno místo desítky hráčů z devatenácti zemí a zároveň znovu ukázalo, jak rychle Indie v tomto odvětví roste.

Crimson Desert. Velkolepé RPG, které se topí ve vlastních ambicích

Ambiciózní novinka studia Pearl Abyss slibuje spojení toho nejlepšího z moderních open-world her. Výsledkem je však nevyrovnaný titul, který dokáže ohromit rozsahem i frustrovat nedotaženými mechanikami.

Thajská hráčka Tokyogurl dostala trest za podvádění na SEA Games

Bývalá reprezentantka Thajska v Arena of Valor Naphat „Tokyogurl“ Warasin a její komplic dostali trest v případu podvádění na 33. SEA Games. Soud v bangkokském obvodu Pathum Wan 17. března rozhodl, že oba porušili zákon o počítačové kriminalitě z roku 2007.

Valorant v patchi 12.05 zpřehlední asistence i efekty

Patch 12.05 přinese do Valorantu změny, které na první pohled nevypadají jako revoluce, ale při hraní budou znát okamžitě. Riot upraví uživatelské rozhraní tak, aby hráči lépe viděli, za co přesně dostali asistenci a jaké efekty na ně právě působí. Změny se navíc promítnou i do sledování zápasů.

Fortnite láká na hvězdnou sezonu. Vrací se The Rock i Bugs Bunny

Nová sezona Fortnite s názvem Showdown přinese návrat ikonických postav i nečekané spojení světů. Dwayne Johnson se vrací jako The Foundation a do hry míří i legendární Bugs Bunny.

Bývalý hráč paiN Gaming je vyšetřován kvůli podezření ze sexuálních deliktů

Brazilský hráč Alexandre „TitaN“ Lima čelí policejnímu prověřování kvůli podezření ze sexuálních trestných činů. Podle informací zveřejněných webem Sheep Esports eviduje civilní policie ve státě São Paulo oznámení od tří žen. Případ se týká bývalého ADC týmu paiN Gaming, který patřil k výrazným jménům brazilské League of Legends scény.

Představil se Prism 2033. Láká na otevřený svět i paralelní reality

Nové MMORPG Prism 2033 chce hráče zaujmout ambiciózní vizí futuristického vesmíru, ve kterém se prolínají paralelní světy, dynamické prostředí a rozsáhlé sociální prvky. Hra staví na technologii Unreal Engine 5 a klade důraz především na imerzi, průzkum a interakci s živým virtuálním městem.

NAVI získali titul v ESL Pro League

Ukrajinská organizace Natus Vincere ovládla 23. sezonu ESL Pro League v Counter-Striku 2. Ve finále ve Stockholmu porazila Auroru Gaming 3:1 na mapy a připsala si první trofej roku 2026. Vítězství jí vyneslo 100 tisíc dolarů a zároveň posílilo její postavení ve světovém žebříčku.

Starfield má podle tvůrců stále velkou budoucnost. Todd Howard se své vize nevzdá

Vesmírné RPG Starfield možná při vydání nesklidilo tak nadšené reakce jako předchozí hry Bethesdy, jeho tvůrci ale věří, že čas bude hrát v jeho prospěch. Skladatel Inon Zur je přesvědčený, že šéf studia Todd Howard své vize neustoupí a hra se postupně může proměnit v projekt, který bude jednou považován za legendární.

Natus Vincere a Aurora si zahrají finále ESL Pro League

Ve Stockholmu je rozhodnuto o složení finále 23. sezony ESL Pro League. O titul si v neděli zahrají týmy Natus Vincere a Aurora Gaming, které v semifinále zvládly třímapové bitvy. Turnaj v Counter-Striku má dotaci 275 tisíc dolarů a vítěz získá 100 tisíc.

Valve odmítá žalobu z New Yorku. Loot boxy podle firmy nejsou hazard

Společnost Valve reagovala na žalobu podanou generální prokuraturou státu New York, která tvrdí, že loot boxy v některých hrách firmy porušují zákony o hazardu. Podle úřadů se problém týká takzvaných „mystery boxů“, například beden nebo balíčků s náhodným obsahem, které se objevují ve hrách jako Counter-Strike 2, Dota 2 nebo Team Fortress 2.

Crimson Desert zveřejnil technické parametry pro PS5 a Xbox jen krátce před vydáním

Studio Pearl Abyss konečně odhalilo technické parametry očekávané akční hry Crimson Desert pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Informace přichází jen něco málo přes týden před oficiálním vydáním hry, které je naplánováno na 19. března.

FURIA a Gentle Mates na Masters Santiago končí

První vyřazovací zápasy play off na VALORANT Masters Santiago poslaly domů dva favority. Z turnaje vypadly brazilská FURIA, nasazená jako jednička z VCT Americas, i evropský tým Gentle Mates. Ve hře naopak zůstávají BBL Esports a All Gamers, kteří si po výhrách 2:1 udrželi šanci na první globální trofej letošní sezony VCT.

Hráči objevili netradiční způsob, jak si poradit s nepřáteli v Resident Evil Requiem

Hráči Resident Evil Requiem objevili zajímavý herní trik, který může výrazně změnit souboje v první části hry. Zdá se totiž, že jeden z typů zombie dokáže za určitých okolností jediným útokem zabít i ty nejsilnější nepřátele v oblasti Rhodes Hill Chronic Care Center.

Studio Build A Rocket Boy propouští další zaměstnance. Jde opět o problémy kolem hry MindsEye

Skotské vývojářské studio Build A Rocket Boy oznámilo další vlnu propouštění poté, co jeho akční hra MindsEye výrazně propadla po vydání. Generální ředitel Mark Gerhard zároveň znovu zopakoval kontroverzní tvrzení, podle kterých za problémy hry může „organizovaná špionáž a korporátní sabotáž“.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama