CS2Astralis shání „snipera“. Šušká se o nové posile, tou by měl být...

Astralis shání „snipera“. Šušká se o nové posile, tou by měl být nadějný legionář

Už jsou to dva měsíce od doby, co z Dánska prchl „dev1ce“. Dost možná TOP přestup historie CS:GO za sebou zanechal v Astralisu širokou díru, kterou zatím nedokáže nikdo vyplnit. Tedy až doteď nedokázal. Mluví se o nové posile, tou by měl být Dán „mertz“, který v současnosti hraje v Norsku.

Nicolai „dev1ce” Reedtz a únik do Švédska. O tomhle tématu se toho v posledních třech měsících namluvilo až, až. Špatné poměry a ne zrovna ideální forma donutily jednoho z nejlepších hráčů Counter-Striku v dějinách změnit dres.

„Ve Švédsku už nějakou dobu žiju, mluvím tím jazykem a jsem nadšený z mladého projektu NiP,“ hlásil před časem „dev1ce“.

Čtyřnásobného šampiona z Majoru zlákal výběr NiP (Ninjas in Pyjamas) a „dev1ce“ na nabídku kývl. Po něm ale zůstalo v Astralisu volné místo. Nejprve to zkoušel náhradník Lucas „Bubzkji“ Andersen, to ale bylo spíše dočasné řešení. Pak sestava rotovala.

Ani to ale není pro jeden z nejlepších týmů světa dostačující. I proto se mluví o nové, vysněné posile. Tou by měl být legionář z Dánska, který hraje v norském Nordavindu. Na radaru Astralisu se ocitl 22letý Daniel „mertz“ Mertz.

„mertz“ působí jako ideální posila. Zajistil by konec rotování sestavou, neměl by jako Dán v dánské organizaci žádný problém s komunikací a CS:GO mu celkem jde. S informacemi přišel obsahový tvůrce Puffin, celá věc už by ale měla být jasná.

Astralis chystá otevření herního centra

Právě tam by mohlo k představení nové posily dojít. Dánové postavili v centru Kodaně herní centrum, které chtějí 19. června slavnostně otevřít. Hosté budou mít šanci potkat své hrdiny, kteří pod logem Astralis hrají na té nejvyšší úrovni. Je toho ale o dost víc.

Ohromný prostor, VIP salónky, 130 profesionálních gaming setů či obrovský obchod pro fanoušky. Tohle všechno bude od druhé poloviny června otevřené.

„Astralis Nexus bude bezpochyby nejmodernějším a nejlépe vybaveným centrem pro hraní a zábavu v Dánsku,“ řekl spoluzakladatel Astralis Jakob Lund.

Svítá tak v Dánsku na lepší časy?

Doporučujeme

Neityu se stal stálým členem sestavy FaZe

Ryan „Neityu“ Aubry se stal stálým členem sestavy FaZe v Counter-Strike 2. Jednadvacetiletý francouzský hráč dosud v týmu působil jako dočasná náhrada, během několika měsíců si však vybojoval trvalé angažmá.

FaZe a FURIA čeká brazilské finále Esports World Cupu

Turnaj ve hře Rainbow Six Siege X na Esports World Cupu vyvrcholí soubojem dvou brazilských sestav. FaZe Clan a FURIA si zahrají o 750 tisíc dolarů i přímý postup na Six Invitational 2027.

VALORANT získá metalovou hymnu. Spojí zpěváky Bring Me The Horizon a Spiritbox

Letošní vrchol profesionální scény ve hře VALORANT doprovodí nová metalová skladba. Oli Sykes z Bring Me The Horizon a Courtney LaPlante ze Spiritbox spojí síly s producentem Grabbitzem v písni If The Sun Burns Out Tonight.

JiJieHao porazili favorizované Spirit na Mirage

JiJieHao se postarali o jedno z největších překvapení skupinové fáze Esports World Cupu. Čtyřiačtyřicátý tým světového žebříčku porazil favorizované Spirit 13:10 a přiblížil se postupu do osmifinále turnaje v Counter-Strike 2.

Finále VALORANT skončilo fiaskem a vyvolává obavy z roku 2027

Měl to být jeden z nejdůležitějších zápasů kariéry zúčastněných hráčů, místo toho přišly hodiny technických přestávek, lagy a vracení odehraných kol. Finále VALORANT Challengers Americas LCQ pořádané organizátorem Liga ACE vyvolalo ostrou kritiku a zároveň otázky, zda je VALORANT připraven na změny plánované pro sezonu 2027.

Less zazářil proti Sentinels a dovedl KRÜ k obratu

Sentinels zakončili skupinovou část VCT Americas porážkou proti KRÜ Esports. Přestože jasně ovládli úvodní mapu, soupeř sérii otočil a zvítězil 2:1. Oba týmy teď musí o pokračování v soutěži bojovat v play-in.

Fnatic zůstali před branami. Na EWC postoupili 100 Thieves, BIG, K27 a JiJieHao

Kvalifikace do hlavního turnaje v Counter-Strike 2 na Esports World Cupu určila poslední čtyři účastníky. Místa mezi elitními týmy získali 100 Thieves, BIG, K27 a JiJieHao. Naopak Fnatic, NRG nebo Team Liquid v soutěži končí.

Valve konečně vrací Dota 2 smysl. Nový systém MMR může změnit celý kompetitivní žebříček

Dota 2 dlouhodobě trápila inflace MMR (Matchmaking Rating), kvůli které přestávalo být dosažení nejvyšší hodnosti tak prestižní jako dříve. Valve nyní čísla výrazně zmenšilo a první reakce hráčů naznačují, že změna může ranked režimu skutečně prospět.

Esports Awards odhalily nominace pro rok 2026

Organizátoři Esports Awards zveřejnili nominace pro letošní ročník a otevřeli hlasování fanoušků. O ceny se utkají známé hry, esportové týmy, streameři i další osobnosti scény. Mezi nominovanými nechybějí Faker, Jynxzi, Kai Cenat nebo IShowSpeed.

Praha hostí nový turnaj v CS2. Do play-off postoupila také eSuba

V pražské Vodafone PLAYzone Areně pokračuje první ročník mezinárodního turnaje Tipsport Open Cup v Counter-Strike 2. O podíl z prize poolu 11 tisíc eur a body do žebříčku VRS bojuje devět týmů. Česká eSuba si už zajistila postup do play-off.

Valve změnilo systém samolepek v Counter-Strike 2. Menší týmy varují před krizí celého esportu

Na první pohled jde o změnu, kterou uvítá většina hráčů. Valve zrušilo náhodné otevírání samolepkových kapslí a umožnilo fanouškům koupit si přímo samolepku svého oblíbeného týmu nebo hráče. Podle řady organizací ale nový systém dramaticky snižuje jejich příjmy a může ohrozit budoucnost profesionální scény.

jL zaskočí za Vitality na dvou turnajích

Litevský hráč Justinas „jL“ Lekavičius dočasně doplní sestavu Vitality v Counter-Strike 2. Bývalý člen Natus Vincere nastoupí na turnajích BLAST Open Porto a PGL Masters Bucharest.

G2 ovládlo Warzone na Esports World Cupu. O titulu rozhodla jedenáctá hra

G2 Esports zvítězilo v šampionátu Warzone Resurgence Series na Esports World Cupu 2026. O vítězi napínavého finále rozhodla až jedenáctá hra, do které vstupovalo s šancí na titul hned pět týmů.

Patnáctiletý Craime se stal nejmladším šampionem EWC

Chilský hráč Jaime „Craime“ Bustos ovládl turnaj ve hře Street Fighter 6. Ve finále porazil zkušenějšího Japonce Hibikiho a v pouhých 15 letech se stal nejmladším vítězem v historii Esports World Cupu.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama