Dota 2Taiga odchází z Bleed Esports po dvou neúspěšných turnajích

Taiga odchází z Bleed Esports po dvou neúspěšných turnajích

Dota 2 tým Bleed Esports se rozloučil s hráčem Tommy „Taiga“ Le, který se teprve nedávno vrátil k profesionálnímu esportu po pauze způsobené osobními problémy. Tímto oznámením končí něco málo přes měsíc a půl trvající spolupráce, během níž se Taiga s týmem Bleed Esports zúčastnil pouhých dvou turnajů.

Tým to oznámil na sociálních sítí 28. prosince. V příspěvku na rozloučenou Bleed Esports poděkoval Taigovi za jeho působení v týmu: „Dnes se loučíme s @Taigadota – krátká, ale nezapomenutelná cesta. Jsme vděční za čas, který jsme s Taigou sdíleli, děkujeme mu a přejeme vše nejlepší v jeho další kapitole!“ Taiga se k Bleed Esports připojil minulý měsíc v listopadu 2023 spolu s hráči Natthaphon „Masaros“ Ouanphakdee and Daryl „iceiceice“ Koh. Jedná se o Taigovo první působení v regionu jihovýchodní Asie poté, co většinu své kariéry strávil hraním v evropském regionu za týmy jako Alliance, Team Liquid a OG.

Taiga ve svém vlastním příspěvku v reakci na oznámení poděkoval svému bývalému týmu: „Bylo to krátké, ale přesto zábavné vyzkoušet si nový region. Chci poděkovat @HadesCasts (Sean „Hades“ Goh) za to, že mi během procesu hodně pomohl a umožnil mi cítit se pohodlně během mého pobytu, a přeji vám, abyste měli do budoucna více štěstí.“

Během tohoto krátkého období se tým zúčastnil uzavřené kvalifikace na ESL One Kuala Lumpur 2023, ale nepodařilo se mu kvalifikovat, když byl vyřazen nově založeným týmem Aurora. Po tomto neúspěchu se tým zúčastnil Tier 4 turnaje s názvem Kobolds Rave, ale stále se mu nepodařilo najít úspěch. Bleed Esports se v tomto online turnaji podařilo získat pouze čtvrté místo.

Taiga a gamblerství

Taiga se v říjnu svěřil se svým bojem se závislostí na hazardních hrách. Ve spárech závislosti ocitl poté, co postupně začal ztrácet vášeň pro esport a hru Dota 2. S gamblením začal po The International 2022 a to sázením na Mistrovství světa ve fotbale 2022, přičemž se nakonec rozšířil i na další sporty a kasinové hry. Postupem času Taiga poznamenal, že lituje toho, že promarnil vše, na čem tvrdě pracoval.

Poté, co Taiga otevřeně promluvil o svých problémech, vyjádřil touhu vrátit se do profesionálního esportu. Prohlásil, že začne hrát Dotu 2 a streamovat a vrátí se ke svým dřívějším koníčkům. Svému slovu zůstal věrný a připojil se k týmu Bleed Esports.

Doporučujeme

G2 na Esports World Cup končí. Do play-off postoupilo osm týmů

G2 Esports se do vyřazovací části turnaje v League of Legends na Esports World Cup neprobojovalo. Evropský celek po úvodním vítězství utrpěl dvě porážky a ve skupinové fázi skončil. O titul bude bojovat osm týmů.

Combo Contest dokazuje, že největší kouzlo Super Smash Bros. neleží ve finále. Fanoušci milují úplně jinou soutěž

Na největší akci věnované sérii Super Smash Bros. se každoročně odehrávají turnaje o prestiž i slávu. Přesto mnoho fanoušků tvrdí, že nejzábavnější část programu vůbec není klasický zápas mezi profesionály. Combo Contest je unikátní soutěž, která stojí na kreativitě, technické preciznosti a neuvěřitelné oddanosti jedné z nejstarších her série.

Český talent PR přestoupil do MOUZ

Německá organizace MOUZ dokončila přestavbu své sestavy v Counter-Striku 2. Poslední volné místo obsadil osmnáctiletý český hráč Oldřich „PR“ Nový, který přichází z GamerLegionu a vrací se do prostředí, jež dobře zná.

100 Thieves porazili světové šampiony a ovládli Esports World Cup

Američtí 100 Thieves získali titul ve VALORANTU na Esports World Cupu 2026. Ve finále zdolali úřadující světové šampiony z NRG 3:1 na mapy a ukončili dlouhé čekání na velkou mezinárodní trofej. Za vítězství si odnesli 600 tisíc dolarů, tedy přibližně 12,5 milionu korun.

PARIVISION vyřadili FaZe a ve finále vyzvou 9z

PARIVISION postoupili do finále XSE Pro League Guangzhou 2026 v Counter-Strike 2. V dlouhém semifinále porazili FaZe 2:1 na mapy, přestože úvodní Cache ztratili. O vítězi rozhodla dvě prodloužení, ve kterých ruská sestava pokaždé uspěla výsledkem 19:17.

Hanwha Life ustáli pět map a ve finále MSI vyzvou Bilibili Gaming

Hanwha Life Esports postoupili do finále Mid-Season Invitational 2026 v League of Legends. Jihokorejská sestava v rozhodující sérii spodní části pavouka porazila LYON 3:2, přestože po třech mapách prohrávala. V souboji o titul ji čeká odveta proti čínským Bilibili Gaming.

9z porazili Alliance a dosáhli na historické finále

Jihoamerická sestava 9z postoupila do finále turnaje XSE Pro League Guangzhou 2026 v Counter-Strike 2. V semifinále přehrála švédské Alliance 2:1 na mapy a poprvé v historii organizace se dostala do souboje o titul na turnaji, na kterém se uděluje ocenění pro nejužitečnějšího hráče.

Ludwig Ahgren rozdělil komunitu. Evo 2026 znovu otevřelo debatu o budoucnosti bojových her

Mělo jít o oslavu bojových her, místo toho se nejvíce řeší kontroverze. Populární streamer Ludwig Ahgren svým výrokem o sledovanosti i předchozími aktivitami kolem turnaje rozdělil fighting game komunitu a znovu otevřel debatu o tom, zda se Evo nevzdaluje své tradiční identitě.

Fnatic přivedli sedmnáctiletého mazaye

Fnatic pokračují v přestavbě své sestavy a sáhli po dalším mladém ukrajinském hráči. Z akademie Spirit přichází sedmnáctiletý Volodymyr „mazay“ Iorhachov, který má týmu dodat víc palebné síly. Na lavičku se naopak přesouvá Viktor „Br4tkO“ Kondratets.

Esports World Cup 2026 začal velkolepým ceremoniálem

V Paříži slavnostně odstartoval Esports World Cup 2026 a otevřel novou kapitolu největšího esportového festivalu světa. Turnaj se poprvé koná mimo Rijád a během sedmi týdnů nabídne souboje více než 2000 hráčů z více než stovky zemí. O rekordní prize pool 75 milionů dolarů se bude hrát ve 25 turnajích napříč 24 hrami.

VALORANT řeší velkou kauzu. Kauza FrosTa ukazuje temnou stránku esportové scény

Vyhazov trenéra Hectora „FrosTa“ Rosaria z týmu Global Esports se během několika dní změnil v jednu z největších kauz letošní sezony VALORANT Champions Tour. Případ zároveň znovu otevřel debatu o tom, kde končí novinářská práce a začíná honba za kliknutími, spekulacemi a neověřenými úniky.

Čtyři hráči, které se vyplatí sledovat na začátku Esports World Cupu

První týden Esports World Cupu 2026 nabídne několik výrazných příběhů napříč hrami. Jedni chtějí potvrdit čerstvé tituly, druzí napravit nevydařené výsledky a další konečně získat trofej, která jim zatím unikala. Mezi nejsledovanější tváře úvodu turnaje patří Dambi, Blinkzr, Xiao Hai a Collapse.

br0 má nové angažmá v Eternal Fire

Alexander „br0“ Bro má po konci v základní sestavě NRG nové angažmá. Dánský hráč se přesouvá do Eternal Fire, kteří po několika změnách doplnili svou sestavu pro Counter-Strike 2. Turecká organizace tím uzavřela přestavbu týmu před dalšími zápasy.

Návrat legendy, možné loučení i čínská naděje. Pět příběhů, které budou psát The International 15

Už jen několik dní zbývá do začátku The International 15, nejprestižnějšího turnaje sezony v Dota 2. Vedle souboje šestnácti nejlepších týmů světa nabídne letošní šampionát řadu silných příběhů. Fanoušci budou sledovat návrat legendárního Puppeyho, možná poslední vystoupení SumaiLa i snahu Číny ukončit téměř desetileté čekání na titul.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama