Více
  8.2 C
  Czech
  Pátek, 7 října, 2022

  Ženský CS:GO tým Nigma Galaxy zvítězil na ESL Impact

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Evropský tým Nigma Galaxy včera v texaském Dallasu zvedl nad hlavu trofej pro vítěze první sezóny ESL Impact, když ve velkém finále úvodní sezóny výhradně ženského okruhu ESL CS:GO porazil brazilský tým FURIA.

  Tým ve složení Ana “ANa” Dumbravă, Alexandra “twenty3” Timonina, Ksenia “vilga” Klyuenkova, Viktoria “tory” Kazieva a Katarína “Kat” Vašková při své cestě za titulem dvakrát porazil týmy BIG EQUIPA, ATK a FURIA. V play-off prokázaly nesmírnou vyrovnanost, když v semifinále prohrávaly 0:1 na zápasy v sérii hrané na tři vítězství s BIG EQUIPA a ve velkém finále s FURIA.

  Všichni na straně Nigma Galaxy přispěli v průběhu celého tažení, ale nejvíce vynikal AWPer ANa. Ta se stala jednoznačně nejužitečnější hráčkou turnaje, když po osmi odehraných mapách dosáhla v průměru působivého hodnocení 1,36. Za touto Rumunkou se umístila Olga Rodrigues z týmu FURIA (hodnocení 1,29) a její spoluhráčka vilga (hodnocení 1,24).

  ESL nabídlo 123 000 dolarů v prize poolu a organizace Nigma Galaxy si za vítězství odnesla 50 000 dolarů.

  Příští akce ESL Impact se uskuteční ve španělské Valencii a opět se jí zúčastní osm týmů. Nigma Galaxy, BIG EQUIPA, FURIA a CLG Red obdržely přímé pozvánky za účast v play-off první sezóny ESL Impact, zatímco Natus Vincere Javelins, GODSENT, Mindfreak a MIBR získaly svá místa prostřednictvím kvalifikací ve svých regionech.

  ESL Impact League

  Úvodní sezóna ESL Impact League vyvrcholila v Dallasu, kde se poprvé po letech setkaly nejlepší mezinárodní ženské týmy v CS:GO. Counter Logic Gaming Red, jejíž jádro spolu hraje od roku 2018, přišla jako mírný favorit před dalšími špičkovými soupeři, jako jsou FURIA a Nigma.

  Nakonec však CLG v semifinále nestačili na tým FURIA. Tento semifinálový zápas přilákal podle Esports Charts více než 105 000 diváků, protože se proti sobě postavily dva nejpopulárnější týmy v ESL Impact League. Velký podíl na neuvěřitelné sledovanosti měl co-stream Alexandre “Gaules” Borby, i když sledovanost hlavního streamu ESL také balancovala na hraně.

  Příští akcí ESL Impact League bude Valencia 2022, samostatný turnaj, který předchází druhé sezóně. Proběhne od 1. do 3. července ve španělské Valencii.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS