Více
  -0.8 C
  Czech
  Čtvrtek, 20 ledna, 2022

  Twitch a Riot Games vyšetřují skandál s praním špinavých peněz

  Reklama

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Minulý měsíc došlo k velkému úniku dat, po kterém následoval únik informací o výplatách mnoha streamerů na platformě Twitch. Po přezkoumání údajů poukázali členové turecké komunity Twitche na to, že někteří malí streameři dostávali neobvykle vysoké částky bitů.

  Mnozí jsou nyní přesvědčeni, že prostřednictvím funkce bitů na platformě údajně dochází k praní špinavých peněz. Podle zásad společnosti Twitch se bity nevracejí, pokud nejde o podvod.

  YouTuber Jake Lucky vysvětlil, že streameři přijímající podezřelé bity údajně vracejí většinu hodnoty bitů dárcům, což podporuje tvrzení o praní špinavých peněz. A aby byla situace ještě podivnější, hackeři k darování bitů streamerům údajně používají boty a ukradené účty s kompromitovanými kreditními kartami.

  Mnozí z těch, kteří bity darovali, jsou turečtí hráči VALORANT. Někteří z nich se přihlásili a přiznali své zapojení do skandálu, mezi něž patří například Farewell z Lixa Esports, který ale uvedl, že si není vědom žádné trestné činnosti.

  Předpokládá se, že rozsah údajných trestných činů je obrovský. Corentin Phalip z VLR.gg odhaduje, že do údajného systému praní špinavých peněz je zapojeno nejméně 300 streamerů. A server Middle East Eye uvedl, že hackeři údajně doposud vyprali téměř 10 milionů dolarů(cca. 220 mil. Kč).

  Očekává se, že Twitch proti údajným trestným činům, k nimž na jeho platformě dochází, zakročí. Pro server Dexerto uvedl, že jen v září bylo zakázáno 150 účtů.

  Pokud jde o to, zda vydavatel VALORANTu, společnost Riot Games, podnikne nějaké kroky, turecký country manager Riotu Erdinç İyikul prostřednictvím prohlášení uvedl, že Riot situaci zkoumá. İyikul také uvedl, že Riot nepodnikne žádné kroky, dokud úřady neposkytnou další informace o údajných zločinech.

  Na dotaz ohledně jejich zásad o podvodech uvedl zástupce Twitche pro Dot Esports, že jakýkoli podvod na platformě je považován za vymahatelný, ale zásady chování Twitche mimo službu v současné době podvodnou činnost nezahrnují.

  Skandál dokonce vzbudil pozornost turecké vlády a poslanec Republikánské lidové strany vydal prohlášení, v němž tento čin odsoudil a naznačil kroky proti zúčastněným hráčům a tvůrcům obsahu. V případě dopadení by jim mohly hrozit právní důsledky.

  Společnost Riot Games zatím vydala pouze výše uvedené prohlášení. Twitch na komentáře k této záležitosti zatím nereagoval.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  Bobby Kotick

  Akvizice Activision Blizzard společností Microsoft. Co to znamená?

  Společnost Activision Blizzard je od loňského roku pod drobnohledem veřejnosti kvůli údajným případům sexuálního zneužívání a sexuálního obtěžování zaměstnankyň. To vedlo kalifornský úřad pro spravedlivé zaměstnávání a bydlení k podání žaloby na společnost v červenci 2021.

  Cesta Teamu Liquid na League of Legends Championship

  Soupiska Team Liquid 2022 je nejnovějším super týmem v sérii League of Legends Championship. V čele se zkušenými veterány, jako jsou support Jo "CoreJJ" Yong-in, mid laner Søren "Bjergsen" Bjerg a top laner Gabriël "Bwipo" Rau, není divu, že očekávání od této iterace týmu jsou větší než kdy jindy.

  Evil Geniuses zůstávají po výhře nad Immortals v LCS Lock In neporaženi

  Tým Evil Geniuses v League of Legends dnes smetl Immortals. V turnaji 2022 LCS Lock In je zatím neporažen.

  CS:GO týmy prodlužují partnerství s ESL Pro League do roku 2025

  Partnerství s ESL Pro League ve hře Counter-Strike. To bylo podle oznámení společnosti ESL Gaming prodlouženo nejméně do roku 2025. Přesněji jde o partnerství mezi 14 týmy a ESL Gaming, jindy označované za Louvre Agreement.

  Společnost Valve poskytuje aktuální informace o zrušeném turnaji Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022

  Společnost Valve vydala malou aktualizaci týkající se zrušení turnaje Dota Pro Circuit Winter Tour Major 2022. Uvedla, že pracuje na plánu náhradní akce.

  Riot údajně vyšetřuje bosse TSM Reginalda kvůli špatnému chování na pracovišti a šikaně

  Společnosti Riot Games a Team SoloMid v úterý potvrdily, že vyšetřují obvinění ze slovního napadení a šikany vznesené proti generálnímu řediteli a zakladateli TSM Andymu "Reginaldovi" Dinhovi.
  Reklama
  Reklama
  Reklama