Více
  3 C
  Czech
  Neděle, 27 listopadu, 2022

  TSM zbrojí na Valorant! Výběr č. 2 budou mít pod palcem ženy. Vidím v tom potenciál, zní z vedení

  DOPORUČUJEME

  NEJČTENĚJŠÍ

  Podobná scenérie se pomalu, ale jistě stává součástí e-sportu. Stejně jako v ostatních odvětvích, i tady se zástupkyně něžného pohlaví hlásí do služby s prosbou o stejné šance, jaké mají muži. TSM volání vyslyšel. Valorant budou mít kromě mužského týmu pod taktovkou i ženy.

  TSM (zkratka pro Team SOLOMID) patří v Severní Americe mezi věhlasné týmy, které výrazným způsobem promlouvají do dění v e-sportu. Před časem, přesněji v květnu loňského roku 2020, vyšel výběr jako první se zprávou o nově založené 5ce pro Valorant.

  Hra sice vyšla oficiální cestou až o několik dní později, už tehdy se ale vědělo, že půjde o velkou věc. O dost slavnější střílečka CSGO se tak od té doby třese, je totiž velice pravděpodobné, že mu Valorant jednoho dne prvenství v oblíbenosti sebere ve vlastní prospěch.

  Ale zpět k TSM. Tomu se na scéně Valorantu celkem slušně vede. V loňském roce i tým přišel díky vítězstvím v několika turnajích na pěkné peníze. Třeba takové druhé místo ve First Strike North America vyneslo TSM v přepočtu bezmála 400 tisíc českých korun.

  Mužský tým SOLOMID zná asi každý, teď se ale do hry vkládá také ženský výběr. Ve Valorantu jsou na podobné akce zvyklí, před TSM už ženské uskupení představil Cloud9 nebo Counter Logic Gaming. Na třetího se dlouho čekalo, nakonec ale všechno klaplo.

  Zkušenost, dovednosti, potenciál

  Ženský výběr TSM bude vypadat následovně. Catherine “Cath” Lerouxová, Katherine “LunarKats” Soová, Emily “mle” Petersová, Zoe “Zoe” Servaisová a Mirna “Athxna” Noureldinová. Ani jedna z hráček není na poli her žádným benjamínkem.

  Všechny už během své neoficiální kariéry profesionálních hráček dominovaly scéně CSGO. Právě tam si udělaly svá jména. I proto se je TSM rozhodl zařadit do nově vznikajícího týmu. Vedení věří, že se jejich jednotlivé výkony spojí dohromady v jeden velký celek.

  „Vidím v tomhle týmu velký potenciál,“ zní z úst zakladatele a generálního ředitele TSM Andyho „Reginalda“ Dinha.

  Ženy a profesionální e-sport? Tohle spojení nabírá v poslední době na síle. Velké týmy mají početnou fanouškovskou základnu i z pohledu žen a verbování ryze ženského výběru situaci pomůže také. Zástupkyně TSM čeká ostrý start 19. března. Začíná totiž kvalifikace na turnaj Game Changers.

  Sledujte nás na sítích

  NEJNOVĚJŠÍ

  VYBRALI JSME PRO VÁS