LoLPSG Talon překonal očekávání na MSI 2022, boj o Knockout Stage mají...

PSG Talon překonal očekávání na MSI 2022, boj o Knockout Stage mají ještě před sebou

5. den MSI 2022 Rumble Stage tým PSG Talon překonal všechna očekávání. Nejlepší laner Su „Hanabi“ Chia-Hsiang řekl, že tým může získat místo v play-off a tím turnaj trochu „osladit“.

PSG Talon ohromil svět na MSI 2022, když se mu podařilo porazit tým G2 Esports a to nejen jednou, ale rovnou dvakrát. Ukončil tím výherní sérii šampionů LEC, čemuž mnozí nemohli uvěřit a spíše to označovali za náhodu.

Očekávání PSG Talonu od turnaje nebylo velké. Nedávno přišli o své hvězdné duo Kima „River“ Donga-woo a Huanga „Maple“ Yi-Tanga. K náhradní korejské dvojce Lee „Juhan“ Ju-hanovi a Park „Bay“ Ju-byeongovi nebyli analytici moc nakloněni. Měli obavu, že nedoplní tým tak, jak by bylo potřeba.

Přesto tyto dvě výhry proti favoritům G2 Esports dokazují opak. „Myslím si, že po našich hrách proti G2 Esports, máme všichni dost sebevědomí na to, abychom mohli porazit ostatní týmy,“ dodává Hanabi.

Pak přišla ale ledová sprcha. Když už měli play-off na dosah, prohráli proti týmu Saigon Buffalu (SGB).

Ve hře proti SGB jsme hráli velmi nervózně a divně. Myslím si, že to bylo tím, že jsme byli tak dychtiví zajistit si místo v play-off, že jsme byli moc drzí a udělali tak spoustu chyb,“ přiznal Hanabi.

Současná pozice PSG Talon je velmi těžká. Aby se udrželi v turnaji, potřebují vyhrát proti týmu Evil Geniuses a i proti RNG.

Zatím co Bay z týmu PSG Talon byl při rozhovoru se serverem Dexerto.com velmi sebevědomý, Hanabi působil už trochu nejistě.

Kdybychom byli schopni získat vítězství proti SGB, byli bychom si o hodně jistější, že postoupíme do Knockout Stage,“ dodal Hanabi v rozhovoru.

Výhra nebo prohra, PSG Talon jsou hrdí na to, čeho dosáhli na MSI 2022. Kromě dvou výher oproti G2 Esports alespoň dokázali, že nejsou žádnými „outsidery“. Pokud by se dostali až do „Knockout Stage“ byla by to pro ně jen třešnička na dortu.

Fanoušci LoL mohou sledovat zápasy MSI 2022 živě na oficiálních kanálech Riot Games na Twitchi a YouTube.

Doporučujeme

Crimson Desert prodal 5 milionů kopií. Nový hit od Pearl Abyss válcuje trh 

Ambiciózní open-world akce Crimson Desert dosáhla dalšího milníku. Necelý měsíc po vydání hlásí pět milionů prodaných kopií a potvrzuje, že jde o jeden z největších herních úspěchů letošního roku.

Start plný problémů. Starfield na PS5 trápí pády, Bethesda slibuje rychlou opravu

Očekávaný příchod Starfieldu na PlayStation 5 provází vážné technické potíže. Hráči hlásí pády, zamrzání i ztrátu uložených pozic. Bethesda slíbila rychlý zásah formou hotfixu.

Dragon Age: Inquisition se loučí s PS3. Po 11 letech končí online režim

Electronic Arts postupně utlumuje starší tituly a tentokrát přichází na řadu Dragon Age: Inquisition na PlayStation 3. Po více než dekádě od vydání končí jeho online podpora, což symbolicky uzavírá jednu kapitolu herní historie.

Overwatch Season 2 dorazí už 14. dubna

Druhá sezona Overwatch letos dorazí už 14. dubna. Blizzard termín potvrdil na sociálních sítích i v materiálech k nové hrdince. Aktualizace přinese nový obsah, změny v hratelnosti i úpravy stávajících postav.

Epic chystá další velkou hru s Disney licencí

Epic Games pracuje na nové akční hře ve stylu extraction shooteru ve spolupráci s Disney. Titul by měl podle dostupných informací dorazit už letos v listopadu a půjde o první projekt vzniklý po investici Disney ve výši 1,5 miliardy dolarů do Epicu.

Kaajak zůstává ve Fnatic až do roku 2028

Polský hráč Kajetan „kaajak“ Haremski prodloužil smlouvu s organizací Fnatic až do roku 2028. Tým si ho pojistil navzdory sezoně, ve které několikrát skončil těsně pod vrcholem. Kaajak přesto vnímá setrvání jako nejlepší možné rozhodnutí a zdůrazňuje stabilitu i zázemí, které mu klub nabízí.

Esport se mění, ale sexismu se nezbavil

Esport je dnes otevřenější než dřív a scéna je pestřejší. Přesto se opakují situace, které ukazují, že rovné podmínky pro všechny stále neplatí. Příběhy hráček z League of Legends znovu otevřely téma diskriminace, která nezmizela, jen se často přesunula do méně viditelné podoby.

Skandál na Pokémon Go šampionátu. Vítěz diskvalifikován, fanoušci zuří

Rozhodnutí pořadatelů regionálního šampionátu v Orlandu rozohnilo herní komunitu. Favorit turnaje byl po finále diskvalifikován za údajně nesportovní chování během oslavy vítězství. Fanoušci mluví o ostudě a požadují okamžitou nápravu.

Fortnite možná přijde o ikonický emote. „Bye Bye Bye“ může zmizet natrvalo 

Populární taneční emote z Fortnite visí na vlásku. Autor slavné choreografie žaluje Sony kvůli právům na legendární „Bye Bye Bye“ a hráči se obávají, že krátké zářijové vydání bylo možná úplně poslední.

Starfield se nachází na křižovatce. Čeká ho znovuzrození po vzoru Cyberpunku?

Bethesda chystá velký update Free Lanes a další obsah pro Starfield, ale otázka zůstává: stačí to na „druhou šanci“ ve stylu Cyberpunku 2077, nebo zůstane ambiciózní sci-fi RPG navždy nedotaženým experimentem?

Crimson Desert mění pravidla. Update 1.02.00 se trefil do přání hráčů

Akční RPG Crimson Desert dostává další masivní update a znovu potvrzuje, že studio Pearl Abyss bere zpětnou vazbu hráčů vážně. Patch 1.02.00 přináší zásadní změny od úložiště až po ovládání.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama