Reklama
4.3 C
Czech
Úterý 17. března 2026
OstatníMarvel Rivals potvrzuje, že jde o nejlepší live hru současnosti

Marvel Rivals potvrzuje, že jde o nejlepší live hru současnosti

Už v první sezóně dokázal Marvel Rivals něco, co se podaří jen málokteré hře – výrazně navýšit počet aktivních hráčů i přesto, že šlo už od začátku o populární free-to-play titul. A to díky chytře připravenému novému obsahu a hrdinům, kteří skutečně bavili.

Druhá sezóna má za úkol potvrdit, že úspěch po vydání nebyla jen náhoda. Že vývojáři z NetEase mají s hrou dlouhodobé plány, a že každá nová sezóna přinese dostatek kvalitního obsahu, který hráče udrží i nadchne. Po několika dnech v early access verzi nové sezóny můžeme s klidem říct: mise splněna.

Nový hratelný hrdina Emma Frost, mapa Krakoa nebo změny v systému battle pass misí – to všechno podle Dexerto ukazuje, že Marvel Rivals po vydání jen zraje. Pokud hledáte kompetitivní multiplayerovou hru, do které se vyplatí investovat čas – a ideálně ji hrát s přáteli – momentálně podle nás nenajdete lepší volbu.

Nový přístup k výzvám

Marvel Rivals byl od začátku štědřejší než konkurence – ať už šlo o free skiny nebo možnost uchovávat Battle Passy napořád. I tak ale první sezóna trpěla jednou zásadní chybou – struktura misí byla frustrující. Často bylo nutné hrát za hrdiny, které jste vůbec nechtěli, nebo spoléhat na to, že vaši spoluhráči zvolí určité postavy. Velká část výzev tedy byla mimo vaši kontrolu. To se teď mění.

V druhé sezóně dostáváme nové týdenní mise a především volnější, smysluplnější systém výzev. Hráči jsou odměňováni za samotné hraní – za damage, healing, killy – a nikoliv za to, že plní podmínky jako z učebnice z roku 2010.

Pokud máte jen pár oblíbených postav, můžete zůstat u nich. Už se nestane, že by vás hra nutila měnit hrdiny jen kvůli progresu. Navíc se posunete v Battle Passu i během krátkých herních seancí – klidně za hodinu denně.

Skoro dokonalá sezóna

Jasně, pár drobných výtek se najde. Buffy pro Iron Mana asi nebyly úplně potřeba a nerf Captain America působí zvláštně. Ale většina změn – jako třeba úpravy Winter Soldiera – hru celkově vyvažují správným směrem.

Když k tomu přičteme nové skiny, vylepšené mise, kvalitní post-launch péči a výhled na nového hrdinu každý měsíc, je jasné, že Marvel Rivals má našlápnuto stát se jedničkou mezi live service multiplayerovkami.

Doporučujeme

NAVI získali titul v ESL Pro League

Ukrajinská organizace Natus Vincere ovládla 23. sezonu ESL Pro League v Counter-Striku 2. Ve finále ve Stockholmu porazila Auroru Gaming 3:1 na mapy a připsala si první trofej roku 2026. Vítězství jí vyneslo 100 tisíc dolarů a zároveň posílilo její postavení ve světovém žebříčku.

Starfield má podle tvůrců stále velkou budoucnost. Todd Howard se své vize nevzdá

Vesmírné RPG Starfield možná při vydání nesklidilo tak nadšené reakce jako předchozí hry Bethesdy, jeho tvůrci ale věří, že čas bude hrát v jeho prospěch. Skladatel Inon Zur je přesvědčený, že šéf studia Todd Howard své vize neustoupí a hra se postupně může proměnit v projekt, který bude jednou považován za legendární.

Natus Vincere a Aurora si zahrají finále ESL Pro League

Ve Stockholmu je rozhodnuto o složení finále 23. sezony ESL Pro League. O titul si v neděli zahrají týmy Natus Vincere a Aurora Gaming, které v semifinále zvládly třímapové bitvy. Turnaj v Counter-Striku má dotaci 275 tisíc dolarů a vítěz získá 100 tisíc.

Valve odmítá žalobu z New Yorku. Loot boxy podle firmy nejsou hazard

Společnost Valve reagovala na žalobu podanou generální prokuraturou státu New York, která tvrdí, že loot boxy v některých hrách firmy porušují zákony o hazardu. Podle úřadů se problém týká takzvaných „mystery boxů“, například beden nebo balíčků s náhodným obsahem, které se objevují ve hrách jako Counter-Strike 2, Dota 2 nebo Team Fortress 2.

Crimson Desert zveřejnil technické parametry pro PS5 a Xbox jen krátce před vydáním

Studio Pearl Abyss konečně odhalilo technické parametry očekávané akční hry Crimson Desert pro konzole PlayStation 5 a Xbox Series X/S. Informace přichází jen něco málo přes týden před oficiálním vydáním hry, které je naplánováno na 19. března.

FURIA a Gentle Mates na Masters Santiago končí

První vyřazovací zápasy play off na VALORANT Masters Santiago poslaly domů dva favority. Z turnaje vypadly brazilská FURIA, nasazená jako jednička z VCT Americas, i evropský tým Gentle Mates. Ve hře naopak zůstávají BBL Esports a All Gamers, kteří si po výhrách 2:1 udrželi šanci na první globální trofej letošní sezony VCT.

Hráči objevili netradiční způsob, jak si poradit s nepřáteli v Resident Evil Requiem

Hráči Resident Evil Requiem objevili zajímavý herní trik, který může výrazně změnit souboje v první části hry. Zdá se totiž, že jeden z typů zombie dokáže za určitých okolností jediným útokem zabít i ty nejsilnější nepřátele v oblasti Rhodes Hill Chronic Care Center.

Studio Build A Rocket Boy propouští další zaměstnance. Jde opět o problémy kolem hry MindsEye

Skotské vývojářské studio Build A Rocket Boy oznámilo další vlnu propouštění poté, co jeho akční hra MindsEye výrazně propadla po vydání. Generální ředitel Mark Gerhard zároveň znovu zopakoval kontroverzní tvrzení, podle kterých za problémy hry může „organizovaná špionáž a korporátní sabotáž“.

Hráč týmu Top Esports čelí vyšetřování kvůli podezření na porušení pravidel

Čínská esportová organizace Top Esports zahájila vyšetřování svého hráče League of Legends Jang „naiyou“ C’-ťiena. Klub uvedl, že jungler čelí podezření kvůli neobvyklému výkonu a možnému porušení pravidel fair play. Případ už byl předán vedení ligy LPL, které má situaci dále prošetřit.

Ubisoft potvrdil remake Assassin’s Creed IV: Black Flag. Návrat pirátské legendy se blíží

Po letech spekulací a úniků informací Ubisoft konečně oficiálně potvrdil to, o čem herní komunita dlouho mluvila. Je tu připravovaný remake populární hry Assassin’s Creed IV: Black Flag. Nová verze ponese název Assassin’s Creed: Black Flag Resynced a podle dostupných informací by se mohla objevit v průběhu příštího roku.

Oxygen Esports končí v Rainbow Six Siege

Oxygen Esports odchází z esportové scény Rainbow Six Siege. Organizace v ní působila od května 2020, kdy převzala sestavu Team Reciprocity, a po šesti sezonách uzavírá jednu kapitolu severoamerického Siege.

Shyvana dostává velký rework v patchi 26.6

Přepracování Shyvany přichází do League of Legends v patchi 26.6 a přináší významné změny jak v hratelnosti, tak ve vzhledu. Po letech diskusí Riot konečně modernizuje jednu z nejdiskutovanějších postav a slibuje, že její dračí podoba bude mít konečně významnější dopad než dříve.

Nový God of War je údajně ve vývoji. Hlavní roli má převzít Faye místo Krata

Ve světě série God of War se podle zákulisních informací chystá další velký projekt. Tentokrát by však neměl stát v čele ikonický Kratos. Hlavní postavou má být údajně Faye, jeho druhá manželka, a děj se má odehrávat před událostmi severské ságy z let 2018 a 2022.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama