LoLFnatic odhaluje novou League of Legends soupisku, na které se objevují Razork,...

Fnatic odhaluje novou League of Legends soupisku, na které se objevují Razork, Wunder a Humanoid

Po bouřlivém konci roku na horské dráze Fnatic konečně představil svou soupisku pro rok 2022 v League of Legends. A to prostřednictvím jednoho z nejvíce antiklimatických oznámení letošní sezóny.

Ve vtipném videu s přelomovými zprávami řekl obsahový manažer Fnaticu Peter Nguyen, že soupiska na rok 2022 „unikla“. Soupisku tvoří top laner Wunder, jungler Razork, AD carry Upset a support Hylissang. Na palubu se dostane také mid laner Humanoid, který se však podle vyjádření Fnaticu připojí k týmu až 1. ledna. Další dvě nové posily ještě čekají na schválení Riotem, ale to by mělo proběhnout brzy.

V průběhu roku 2021 zažili fanoušci Fnaticu jedny z nejbouřlivějších časů v historii organizace, zejména poté, co byli na konci roku 2020 nuceni nahradit Rekklesa. První iterace soupisky v jarním splitu LEC nedokázala najít výrazný úspěch a dokonce vypadla ve druhém kole play-off nižší soutěže proti Schalke 04.

Bylo to nové dno, které tým přimělo přesunout svého dlouholetého top lanera Bwipa do džungle a zároveň postavit nováčka Adama na top, aby zaplnil prázdné místo. V létě dosáhli velkého úspěchu, když se kvalifikovali na mistrovství světa a jedna série je dělila od titulu mistra LEC. Kvůli naléhavým rodinným záležitostem však musel základní ADC týmu Upset mistrovství vynechat, což pak přineslo týmu zcela novou smršť problémů.

Při pohledu do budoucna má však Fnatic několik čerstvých tváří, které pomohou vést tým do nového ročníku. Například Razork, který dříve hrál za Misfits Gaming a byl známý jako jeden z nejlepších mladých, nadějných junglerů v lize. Je to vycházející hvězda a během svého debutu v LEC dokonce získal ocenění Spring Rookie of the Split 2020. Bývalý top laner G2 Esports Wunder se připojil k Fnaticu jako veterán, který je připraven prokázat svou sílu po roce zklamání a pochybností kolem jeho hry. Humanoid se připojí po plodných dvou letech v týmu MAD Lions.

Když už je řeč o mid lane, Nisqy také zůstává ve Fnaticu poté, co se mu nepodařilo najít nový tým pro příští rok. Třiadvacetiletý hráč bude v roce 2022 náhradníkem a zároveň bude podle oficiálního oznámení pomáhat s tvorbou obsahu a streamováním.

Fanoušci Fnaticu budou moci tuto novou sestavu vidět v akci, až 14. ledna začne jarní split LEC 2022.

Doporučujeme

Ghost of Yotei přichází o velké aktualizace. Sucker Punch překvapivě ukončuje podporu režimu Legends

Multiplayerový režim Legends pro Ghost of Yotei dostal podle vývojářů svou poslední velkou aktualizaci. Studio Sucker Punch Productions oznámilo, že dubnový Raid update uzavírá hlavní obsahovou podporu online části hry. Rozhodnutí přichází jen krátce po spuštění režimu a mezi fanoušky vyvolalo překvapení i zklamání.

Heccu otevřela debatu o nejisté práci v esportu

Esport na první pohled působí jako splněný sen. Turnaje, publikum, cestování a práce kolem her, které lidé milují. Jenže za kamerami a pódiem často stojí mnohem méně jistý příběh. Video moderátorky a tazatelky Anastasije „Heccu“ Tolmačeva znovu otevřelo debatu o tom, jak těžké je v esportu vybudovat stabilní kariéru.

Faker a Karina pobavili fanoušky reklamou pro Google Play

Legenda League of Legends Faker a Karina ze skupiny aespa se objevili ve společné kampani Google Play. Krátká pětidílná série staví na trapných setkáních, herních narážkách a humoru, který rychle zaujal fanoušky esportu i K-popu.

Assassin’s Creed Hexe unikl na internet. Chystá se návrat legendární postavy 

Kolem připravovaného Assassin’s Creed Hexe je stále rušněji. Na internet údajně unikl první obrázek z očekávaného temného dílu série a spolu s ním i nové detaily o příběhu. Největší pozornost ale vyvolává informace o možném návratu jedné z nejikoničtějších postav celé značky, Ezia Auditoreho.

Tvůrci GTA 6 pod palbou politiků. Rockstar Games čelí obvinění z potlačování odborů

Britští politici ostře kritizují společnost Rockstar Games kvůli loňskému propuštění desítek zaměstnanců. Studio stojící za sérií Grand Theft Auto podle odborů nezákonně zasáhlo proti pracovníkům zapojeným do odborové činnosti. Případ nyní míří k dalšímu tribunálu a kolem očekávaného GTA 6 se rozhořela nečekaná politická i společenská debata.

Impact má posílit akademii T1 ve Valorantu

Akademie T1 ve Valorantu chystá před druhým splitem změnu v sestavě. Do týmu má přijít jihokorejský duelist Impact, který nedávno skončil v japonské organizaci QT DIG∞. V sestavě má nahradit hráče Pkm.

Caliste má zůstat v Karmine Corp až do roku 2028

Francouzský střelec Caliste Henry-Hennebert se podle dostupných informací domluvil s Karmine Corp na prodloužení smlouvy až do konce roku 2028. Organizace si tak chce dlouhodobě udržet jednu z největších hvězd evropské League of Legends scény, která se rychle stala symbolem celého týmu.

Crimson Desert válcuje herní scénu. Pearl Abyss hlásí milionové tržby a potvrdilo velké DLC

Fantasy hit letošního roku nepřestává překvapovat. Akční open-world RPG Crimson Desert prodalo během několika týdnů miliony kopií a jihokorejské studio Pearl Abyss už otevřeně mluví o dalším rozšiřování hry. Fanoušci se tak mohou začít těšit nejen na pravidelné aktualizace, ale také na velké DLC, které má posunout celý svět hry „na další úroveň“.

Bond už není jen střelec. 007 First Light chce změnit špionážní hry

Studio IO Interactive, známé především sérií Hitman, připravuje ambiciózní návrat Jamese Bonda do světa videoher. Novinka 007 First Light ale nepůjde cestou bezhlavé akce ani čistého stealthu. Tvůrci chtějí nabídnout moderní špionážní thriller, v němž budou stejně důležité charisma, improvizace a slovní přestřelky jako pistole se tlumičem.

Canna z Karmine Corp chválí evropské fanoušky

Karmine Corp vstupuje do madridské části jarní sezony LEC bez porážky. Francouzský tým má bilanci 6:0 a před další fází soutěže chce potvrdit, že patří mezi nejsilnější celky Evropy. Jednou z jeho hlavních tváří je korejský toplaner Kim „Canna“ Chang-dong.

Wolves Esports se kvůli vízům nezúčastní majoru v USA

BLAST R6 Salt Lake City Major přišel krátce před startem o jeden z kvalifikovaných týmů. Wolves Esports se turnaje v americkém Utahu nezúčastní, protože všem pěti hráčům byla zamítnuta víza. Problémy se vstupem do Spojených států se dotkly celkem devíti hráčů napříč několika týmy.

Esport překonal rekord ve sledovanosti

Sledování živého esportového obsahu v roce 2025 znovu vzrostlo. Podle dat Esports Charts nasbíraly esportové přenosy celkem 3,3 miliardy odsledovaných hodin, a to bez započítání pevninské Číny. Proti předchozímu roku šlo o nárůst o 1,5 procenta.

HEROIC končí v profesionální Dotě 2

Jihoamerická organizace HEROIC oznámila odchod z profesionální scény Dota 2. Důvodem jsou finanční problémy, jejichž podrobnosti klub blíže neupřesnil. Rozhodnutí přišlo krátce po období, ve kterém tým patřil mezi nejsilnější zástupce jihoamerického regionu.

VALORANT Mobile potvrzuje sílu čínského trhu

Mobilní verze hry VALORANT se v Číně rychle stává hitem. Jen na čínském trhu překročil počet denních aktivních hráčů VALORANT Mobile hranici 10 milionů. Společnost Riot Games zatím neoznámila, zda a kdy bude hra uvedena na trh v dalších zemích.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama