ZahraničíEA naštvala Zlatana! Vydělávají na mně bez mého souhlasu, zlobí se

EA naštvala Zlatana! Vydělávají na mně bez mého souhlasu, zlobí se

Hodně kuriózní problém se řeší ve spojení švédského fotbalisty Zlatana Ibrahimoviče a společnosti EA. Útočníkovi AC Milán se nelíbí, že tvůrci hry FIFA používají jeho jméno a podobiznu bez ohledu na to, jestli jim dal sám Zlatan souhlas.

Celosvětově známá a jedna z nejoblíbenějších her na světě má trable. FIFU totiž nařkl sám velký Zlatan Ibrahimovič. A s tím si není radno zahrávat. Do konceptu EA Sports patří Švéd už od roku 2002, kdy ještě hájil barvy holandského Ajaxu, až po dlouhých 18 letech ale začal řešit otázku práv. Milánské AC ale s firmou v srpnu podepsalo smlouvu, takže má jeho kanonýr zřejmě smůlu.

Obrovitý Seveřan kope italskou ligu za slavný klub od začátku letošního roku a patří mezi klíčové osobnosti. Sází jeden gól za druhým, kraluje tabulce střelců a táhne AC za úspěchem v letošní sezoně. Jenomže v posledním zápase Serie A se zranil. A právě půlměsíční absence kvůli problému se svalem je možná příčinou veškeré situace s EA.

Zlatan každopádně zuří a jasně o tom dal vědět prostřednictvím sociálních sítí. „Kdo dovolil EA Sports používat mé jméno a podobiznu? FIFPro? Nejsem si vědom, že bych byl členem FIFPro (celosvětová hráčská asociace), a pokud jsem, stalo se tak bez mého vědomí nějakým divným způsobem,“ uvedl Ibrahimovič.

„A už vůbec jsem nedovolil federaci FIFA ani FIFPro, aby na mně vydělávaly peníze. Někdo vydělává celé ty roky na mém jménu a podobizně bez jakékoliv domluvy. Je čas to vyšetřit,“ dodal.

Jakou bude mít tahle akce dohru, je zatím ve hvězdách. Podstatné je, že Zlatan je naštvaný. A když je Zlatan naštvaný, ví to celý svět.

Doporučujeme

Start plný problémů. Starfield na PS5 trápí pády, Bethesda slibuje rychlou opravu

Očekávaný příchod Starfieldu na PlayStation 5 provází vážné technické potíže. Hráči hlásí pády, zamrzání i ztrátu uložených pozic. Bethesda slíbila rychlý zásah formou hotfixu.

Dragon Age: Inquisition se loučí s PS3. Po 11 letech končí online režim

Electronic Arts postupně utlumuje starší tituly a tentokrát přichází na řadu Dragon Age: Inquisition na PlayStation 3. Po více než dekádě od vydání končí jeho online podpora, což symbolicky uzavírá jednu kapitolu herní historie.

Overwatch Season 2 dorazí už 14. dubna

Druhá sezona Overwatch letos dorazí už 14. dubna. Blizzard termín potvrdil na sociálních sítích i v materiálech k nové hrdince. Aktualizace přinese nový obsah, změny v hratelnosti i úpravy stávajících postav.

Epic chystá další velkou hru s Disney licencí

Epic Games pracuje na nové akční hře ve stylu extraction shooteru ve spolupráci s Disney. Titul by měl podle dostupných informací dorazit už letos v listopadu a půjde o první projekt vzniklý po investici Disney ve výši 1,5 miliardy dolarů do Epicu.

Kaajak zůstává ve Fnatic až do roku 2028

Polský hráč Kajetan „kaajak“ Haremski prodloužil smlouvu s organizací Fnatic až do roku 2028. Tým si ho pojistil navzdory sezoně, ve které několikrát skončil těsně pod vrcholem. Kaajak přesto vnímá setrvání jako nejlepší možné rozhodnutí a zdůrazňuje stabilitu i zázemí, které mu klub nabízí.

Esport se mění, ale sexismu se nezbavil

Esport je dnes otevřenější než dřív a scéna je pestřejší. Přesto se opakují situace, které ukazují, že rovné podmínky pro všechny stále neplatí. Příběhy hráček z League of Legends znovu otevřely téma diskriminace, která nezmizela, jen se často přesunula do méně viditelné podoby.

Skandál na Pokémon Go šampionátu. Vítěz diskvalifikován, fanoušci zuří

Rozhodnutí pořadatelů regionálního šampionátu v Orlandu rozohnilo herní komunitu. Favorit turnaje byl po finále diskvalifikován za údajně nesportovní chování během oslavy vítězství. Fanoušci mluví o ostudě a požadují okamžitou nápravu.

Fortnite možná přijde o ikonický emote. „Bye Bye Bye“ může zmizet natrvalo 

Populární taneční emote z Fortnite visí na vlásku. Autor slavné choreografie žaluje Sony kvůli právům na legendární „Bye Bye Bye“ a hráči se obávají, že krátké zářijové vydání bylo možná úplně poslední.

Starfield se nachází na křižovatce. Čeká ho znovuzrození po vzoru Cyberpunku?

Bethesda chystá velký update Free Lanes a další obsah pro Starfield, ale otázka zůstává: stačí to na „druhou šanci“ ve stylu Cyberpunku 2077, nebo zůstane ambiciózní sci-fi RPG navždy nedotaženým experimentem?

Crimson Desert mění pravidla. Update 1.02.00 se trefil do přání hráčů

Akční RPG Crimson Desert dostává další masivní update a znovu potvrzuje, že studio Pearl Abyss bere zpětnou vazbu hráčů vážně. Patch 1.02.00 přináší zásadní změny od úložiště až po ovládání.

Disney+ rozšiřuje nabídku o živě vysílaný esport

Streamovací platforma Disney+ rozšiřuje nabídku o esport. Nově zařadí živé přenosy turnaje Esports Championships Asia Jinju 2026, který má běžet globálně pod značkou ESPN.

Peyz po výhře T1 promluvil o formě týmu

T1 má za sebou první výhru v úvodním týdnu LCK a po zápase s Hanwha Life Esports promluvil i střelec týmu Kim Su-hwan, známý jako Peyz. Mluvil hlavně o tom, jak se postupně sžívá s novým prostředím, jak vnímá spolupráci s Keriou a na čem chce dál pracovat. Z jeho slov je znát, že T1 bere současnou formu spíš jako začátek než hotovou věc.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama