ZajímavostiDr Disrespect znovu reaguje na znepokojující obvinění ze sextingu

Dr Disrespect znovu reaguje na znepokojující obvinění ze sextingu

Streamer Dr Disrespect, vlastním jménem Herschel Beahm IV., byl v roce 2020 náhle vyhozen z platformy Twitch, přestože s ní krátce předtím podepsal smlouvu na několik let. Nyní se díky výpovědím známých osobností z herní komunity možná dozvídáme důvod tohoto permanentního banu.

Disrespectův vyhazov v roce 2020 vyvolal velký rozruch, protože jeho příčinu nikdy nikdo oficiálně neoznámil. Fanouškové sice spekulovali o možných důvodech, ale slavný streamer se přesunul na tehdejší konkurenční platformu YouTube a pokračoval ve své kariéře. Jednou z populárních teorií bylo porušení autorských práv (DMCA strike), což však reportér Rod Breslau vyvrátil.

Nyní se však bývalý zaměstnanec Twitche podělil o důvod vyhazovu známého streamera, o kterém se předpokládá, že je právě Dr Disrespect. Ten na tato nová obvinění reagoval.

Proč dostal Dr Disrespect na Twitchi vlastně zákaz?

Přesný důvod Disrespektova banu z roku 2020 zůstává neznámý. Nicméně bývalý manažer partnerství na Twitchi naznačil, že jeden streamer dostal ban za sexuální komunikaci s nezletilou osobou. Podle Jakea Luckyho a dalších reportérů by tímto streamerem mohl být právě Dr Disrespect.

Bývalý manažer partnerství na Twitchi Cody Conners uvedl: „Dostal ban, protože ho chytli při sextingu s nezletilou dívkou přes tehdejší funkci Whispers na Twitchi. Chtěl se s ní dokonce sejít na TwitchConu. Lidé nahoře si to mohli přečíst v čistém textu.“

Tento příspěvek si rychle získal pozornost v herní komunitě i mezi novináři, někteří tvrdili, že o této fámě také slyšeli. Svá tvrzení však nedokázali podložit žádnými důkazy. Jedním z takových novinářů byl i Rod Breslau, který v době banu uvedl, že se o tom dobře nemluví kvůli „citlivosti tématu“. 

Dr Disrespect odpovídá na obvinění

Ať už tito novináři narážejí na Dr Disrespekta, nebo ne, streamer sám na obvinění reagoval. „Poslouchejte, jsem samozřejmě vázán právními povinnostmi z vyrovnání s Twitchem, ale prostě musím říct, co říct můžu, protože tohle je zatracený internet. Neudělal jsem nic špatného, všechno to bylo prošetřeno a vyřešeno, nic nezákonného,“ řekl Dr Disrespect.

Situace není uzavřená 

Zatím není jasné, jak se situace dále vyvine. Fanoušci v současné době požadují důkazy a další informace od veřejných osobností, které tvrdí, že znají důvod za banem. 

Doporučujeme

Nenávist místo fandění. Komunita hry VALORANT překračuje všechny meze a hráči čelí výhrůžkám smrtí

Esport má být především o soutěžení, emocích a podpoře oblíbených týmů. V posledních měsících se ale komunita kolem populární střílečky VALORANT stále častěji dostává za hranici zdravého fanouškovství. Výhrůžky smrtí, nepodložená rasová obvinění i útoky na rodiny hráčů ukazují, že toxické chování některých fanoušků představuje stále větší problém.

LEVIATÁN si v Londýně vybojoval odvetu o titul

VALORANT Masters London nabídne ve finále odvetu. LEVIATÁN se po pádu do spodní části pavouka dokázal vrátit až do posledního zápasu turnaje, kde znovu narazí na Paper Rex.

Major v Kolíně vyvrcholí soubojem Falcons s FURIÍ

IEM Cologne Major zná své finalisty. O titul v Counter-Striku si zahrají Team Falcons a FURIA, dva týmy, které prošly náročným play-off přes soupeře z nejužší světové špičky.

Falcons vyřadili Vitality a ukončili jejich sen o třetím Majoru

Team Falcons se postarali o jeden z největších zásahů do play-off IEM Cologne Majoru. Ve čtvrtfinále porazili světovou jedničku Vitality 2:1 a ukončili jejich cestu za třetím Major titulem v řadě.

Spirit a G2 přilákali přes dva miliony diváků

Čtvrtfinále IEM Cologne Majoru mezi Spirit a G2 se zapsalo do historie Counter-Striku. Pětihodinový souboj přinesl nejen postup Spirit do semifinále, ale také nový divácký rekord éry CS2.

Aurora přehrála BetBoom a míří do semifinále

Aurora zvládla čtvrtfinále IEM Cologne Majoru 2026 v Counter-Striku 2 a postoupila mezi nejlepší čtyři týmy turnaje. BetBoom porazila jasně 2:0 a v play-off zatím neztratila ani mapu. Turecká sestava tak dál drží šanci na titul v Kolíně.

Alexander „br0“ Bro je mimo základní pětku NRG

Americká organizace NRG mění sestavu svého týmu v Counter-Striku 2. Dánský hráč Alexander „br0“ Bro končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Klub se pro změnu rozhodl po nepovedeném vystoupení na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Spirit čeká play-off CS2 Majoru bez hallyho

Team Spirit čeká play-off IEM Cologne Majoru 2026 bez hlavního trenéra. Sergej „hally“ Šavajev nebude stát za hráči ani v závěrečné části turnaje. Ruský tým se tak bude muset obejít bez něj v nejdůležitější fázi celé akce.

n1ssim končí v základní sestavě Legacy

Brazilský tým Legacy sahá po změně v sestavě Counter-Striku 2. Vinicius „n1ssim“ Pereira končí v základní pětce a přesouvá se na lavičku. Organizace krok potvrdila krátce po vyřazení z IEM Cologne Majoru 2026.

Astralis po neúspěchu na Majoru mění trenéra

Astralis mění trenéra svého týmu v Counter-Striku 2. Dánská organizace se rozloučila s Casperem „ruggah“ Duem, který vedl sestavu od začátku roku 2024. Ke změně došlo krátce po neúspěchu na IEM Cologne Majoru 2026.

Team Secret se loučí s veteránem Valorantu

League of Legends míří na další velký mezinárodní turnaj. Mid-Season Invitational 2026 se letos odehraje v jihokorejském Tedžonu a postaví proti sobě nejlepší týmy z hlavních regionů. Ve hře nebude jen titul, ale i důležitá výhoda pro světový šampionát.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama