CS2Blesková výměna ve FaZeu! Comeback hlásí „Karrigan“. Sbohem dává legenda

Blesková výměna ve FaZeu! Comeback hlásí „Karrigan“. Sbohem dává legenda

Příznivci oblíbené střílečky CS:GO už tuhle změnu nějaký pátek avizovali. Skutečností se ale stala až během posledních několika dnů. FaZe Clan se rozhodl pro výměnu „kus za kus“. Do výběru se vrací dánská hvězda, tento krok však zpečetil osud legendárního Švéda „Olofmeistera“.

V prostředí e-sportu se situace u FaZeu rozebírala hodně horečnatě. Zkušený Finn „karrigan“ Andersen dostal nabídku na comeback a nepohrdl jí. Bývalý kolega Olof „olofmeister“ Kajbjer si naopak balí kufry.

Karrigan patří ve svých 30 letech mezi nejostřílenější hráče na celé planetě. Během své bohaté kariéry už prošel mnohými celky, během posledních 23 měsíců ale hájil barvy mezinárodní organizace mousesports.

S ní zažil časy lepší i horší. Lídr dotáhl svou teď už ex-partu na přelomu roku 2019/20 ke druhému místu světového žebříčku, bohužel pro něj i celé mousesports ale online verze CS:GO nevycházela podle přestav. I proto se Dán s německým pasem rozhodl vrátit do FaZe Clanu.

S ním spojil Karrigan své jméno už v roce 2016, svou klubovou příslušnost ale držel „jen“ dva roky. Teď se chystá na velkolepý návrat. FaZe posiluje a do svých řad angažuje hvězdy oboru. Zmínit můžeme třeba Russela „Twistzz“ Van Dulkena, který před zhruba půl rokem utekl z Teamu Liquid.

Zpráva o stěhování Karrigana ale znamená konečnou pro Olofa „olofmeister“ Kajbjera. Legenda herního světa Counter Strike: Global Offensive oznámila konec ve FaZe Clanu a jeho budoucnost je zatím jen terčem spekulací.

„Moc jsem si hraní tady užil. Budoucnost pro FaZe Clan teď vypadá velmi dobře. Nepřeji mu nic jiného než to nejlepší. Jako vždy,“ komentoval svůj odchod švédský profesionál, jehož výkony v poslední době nabírají i přes trable s angažmá na síle.

Někdo říká, že nastal čas s profi dráhou seknout. O tom ale Kajbjer nechce ani slyšet. Sám však neví, kam jeho další kroky povedou. Mluví se o pomoci méně výrazným týmům nebo dokonce trénování. Jasněji ale bude až během následujících týdnů a měsíců.

Ve FaZe Clanu si ale mnou ruce. Základní sestava totiž vypadá velice slibně:

Helvijs „broky“ Saukants  
Russel „Twistzz“ Van Dulken  
Finn „karrigan“ Andersen
Håvard „rain“ Nygaard 
Marcelo „coldzera⁠“ David

Doporučujeme

Moderní bojovky zpomalují. Vývoj žánru rozděluje hráče i profesionální esport scénu

Bojové hry procházejí v posledních letech výraznou proměnou. Vývojáři stále častěji opouštějí extrémně rychlou akci známou ze starších klasik a snaží se vytvářet přístupnější tituly pro širší publikum i esportové diváky. Ne všichni hráči jsou ale z tohoto směru nadšení a komunita se kvůli němu stále častěji rozděluje.

NEO prolomil mlčení o konci ve FaZe. Přiznal, že se poučil

Filip „NEO“ Kubski se po několika měsících vrátil ke svému odchodu z FaZe. Polský trenér rozhodnutí organizace chápe a žádnou zášť necítí. Zkušenost z prvního trenérského angažmá ho však přiměla změnit pohled na vlastní práci.

Meepo rozdával nekonečné zlato. Valve muselo rychle zasáhnout

Hráči objevili u hrdiny Meepo závažnou chybu, která umožňovala kopírovat předměty a během několika minut získat prakticky neomezené množství zlata. Valve postavu dočasně vyřadilo z matchmakingu a následně vydalo opravu.

Finále mistrovství světa League of Legends v ohrožení. Vstupenky zmizely během vteřin a překupníci je prodávají za tisíce dolarů

Prodej vstupenek na finále mistrovství světa v League of Legends vyvolal mezi fanoušky obrovskou vlnu nevole. Lístky na vrchol letošní sezony zmizely během několika desítek sekund, aby se vzápětí objevily na překupnických webech za několikanásobně vyšší ceny. Přestože část komunity kritizuje Riot Games, hlavní problém může ležet úplně jinde.

The MongolZ budou obhajovat titul z EWC bez trenéra

The MongolZ čeká dvojice důležitých turnajů bez hlavního trenéra Erdenedalaie „maaRaa“ Bayanbata. Mongolský tým se bez něj představí na BLAST Bounty Finals i Esports World Cupu, kde bude obhajovat loňský titul. Zkušený kouč zůstane se sestavou alespoň v kontaktu na dálku.

Virtus.pro jsou šampiony Esports World Cupu v PUBG

Virtus.pro zvítězili v turnaji ve hře PUBG: Battlegrounds na Esports World Cupu 2026. Evropská sestava dosáhla potřebného počtu bodů už před koncem finále, k zisku titulu však musela přidat ještě vítězství v jednom ze zápasů. Rozhodnout dokázala až v závěrečné osmnácté hře.

Talent mají, šanci ne. Severoamerické hvězdy Mobile Legends čekají na turnaje i velké příležitosti

Mobile Legends: Bang Bang patří mezi nejsledovanější esportové tituly světa, v Severní Americe ale jeho profesionální scéna dlouhodobě strádá. Americká hráčka Ashley „Ashlay“ Ann upozorňuje, že problémem není nedostatek talentu, nýbrž minimum turnajů. Bez pravidelného soutěžení je podle ní téměř nemožné bojovat o největší úspěchy.

Team Liquid porazil Cloud9 2:0 a úspěšně zahájil LCS Summer

Team Liquid zvládl úvodní zápas letní části LCS bez zaváhání. V souboji dvou známých severoamerických organizací porazil Cloud9 2:0 a navázal na úspěchy ze vzájemných zápasů z první poloviny roku.

Přestavěný Team Liquid zaskočil Vitality

Team Liquid vstoupil do nové éry nečekaným vítězstvím. V úvodním kole BLAST Bounty Season 2 porazil favorizované Vitality 2:0 a ukončil soupeřovu dlouhou sérii postupů do play-off.

Nový systém nálepek v Counter-Strike 2 vyvolal obavy. Menší týmy varují před ohrožením celé esportové scény

Valve výrazně změnilo fungování prodeje nálepek z Major turnajů v Counter-Strike 2. Přestože nový systém usnadňuje fanouškům nákup oblíbených samolepek, podle řady organizací zároveň drasticky snižuje jejich příjmy. Nejvíce mohou tratit menší týmy, pro které byly odměny z Majorů často klíčové pro další fungování.

Faker se stal čestným policistou

Hvězda hry League of Legends Lee Sang-hyeok známý jako Faker získala v Jižní Koreji neobvyklou funkci. Tamní policie ho jmenovala čestným policistou a ambasadorem kampaně, která má mladým lidem pomoci vymanit se z internetového hazardu.

100 Thieves zaskočili šampiony Majoru. Falcons vyřadili po velkém obratu

Návrat Falcons na soutěžní scénu skončil nečekaně brzy. Čerství vítězové IEM Cologne Majoru vypadli z turnaje BLAST Bounty hned po prvním utkání, když podlehli 100 Thieves 1:2. Rozhodující mapu přitom rozehráli výrazně lépe a po první polovině vedli 9:3.

Team Liquid mění herního lídra. Sestavu převezme zkušený JT

Team Liquid pokračují v přestavbě sestavy pro Counter-Strike 2. Organizace přivedla jihoafrického hráče Johnnyho „JT“ Theodosioua, který se ujme vedení týmu. Na lavičku naopak zamířil dosavadní kapitán Kamil „siuhy“ Szkaradek.

PUBG vstoupilo do Esports World Cupu. O dva miliony dolarů bojuje 24 týmů

Turnaj ve hře PUBG: Battlegrounds odstartoval na Esports World Cupu. O celkovou dotaci dva miliony dolarů soupeří 24 týmů, mezi nimi Natus Vincere, T1, Team Liquid nebo obhájci titulu Twisted Minds. Do víkendového finále se dostane nejlepších šestnáct.

Team Vitality obhájil titul v ženském Mobile Legends

Ženská sestava Team Vitality znovu ovládla Mobile Legends: Bang Bang Women’s Invitational. Ve finále Esports World Cupu v Paříži porazila NAVI PH 4:2, získala druhý titul v řadě a upevnila svou pozici nejúspěšnějšího týmu v historii soutěže.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama