CS2Astralis shání „snipera“. Šušká se o nové posile, tou by měl být...

Astralis shání „snipera“. Šušká se o nové posile, tou by měl být nadějný legionář

Už jsou to dva měsíce od doby, co z Dánska prchl „dev1ce“. Dost možná TOP přestup historie CS:GO za sebou zanechal v Astralisu širokou díru, kterou zatím nedokáže nikdo vyplnit. Tedy až doteď nedokázal. Mluví se o nové posile, tou by měl být Dán „mertz“, který v současnosti hraje v Norsku.

Nicolai „dev1ce” Reedtz a únik do Švédska. O tomhle tématu se toho v posledních třech měsících namluvilo až, až. Špatné poměry a ne zrovna ideální forma donutily jednoho z nejlepších hráčů Counter-Striku v dějinách změnit dres.

„Ve Švédsku už nějakou dobu žiju, mluvím tím jazykem a jsem nadšený z mladého projektu NiP,“ hlásil před časem „dev1ce“.

Čtyřnásobného šampiona z Majoru zlákal výběr NiP (Ninjas in Pyjamas) a „dev1ce“ na nabídku kývl. Po něm ale zůstalo v Astralisu volné místo. Nejprve to zkoušel náhradník Lucas „Bubzkji“ Andersen, to ale bylo spíše dočasné řešení. Pak sestava rotovala.

Ani to ale není pro jeden z nejlepších týmů světa dostačující. I proto se mluví o nové, vysněné posile. Tou by měl být legionář z Dánska, který hraje v norském Nordavindu. Na radaru Astralisu se ocitl 22letý Daniel „mertz“ Mertz.

„mertz“ působí jako ideální posila. Zajistil by konec rotování sestavou, neměl by jako Dán v dánské organizaci žádný problém s komunikací a CS:GO mu celkem jde. S informacemi přišel obsahový tvůrce Puffin, celá věc už by ale měla být jasná.

Astralis chystá otevření herního centra

Právě tam by mohlo k představení nové posily dojít. Dánové postavili v centru Kodaně herní centrum, které chtějí 19. června slavnostně otevřít. Hosté budou mít šanci potkat své hrdiny, kteří pod logem Astralis hrají na té nejvyšší úrovni. Je toho ale o dost víc.

Ohromný prostor, VIP salónky, 130 profesionálních gaming setů či obrovský obchod pro fanoušky. Tohle všechno bude od druhé poloviny června otevřené.

„Astralis Nexus bude bezpochyby nejmodernějším a nejlépe vybaveným centrem pro hraní a zábavu v Dánsku,“ řekl spoluzakladatel Astralis Jakob Lund.

Svítá tak v Dánsku na lepší časy?

Doporučujeme

Obhájci titulu končí už ve čtvrtfinále. Team Yandex vyřadili Spirit z EWC

Team Spirit titul z loňského Esports World Cupu v Dota 2 neobhájí. Ve čtvrtfinále letošního turnaje nestačili na Team Yandex, kterým podlehli 0:2 na mapy. Zatímco vítězové pokračují do semifinále, Spirit končí na děleném pátém až osmém místě.

G2 na Esports World Cup končí. Do play-off postoupilo osm týmů

G2 Esports se do vyřazovací části turnaje v League of Legends na Esports World Cup neprobojovalo. Evropský celek po úvodním vítězství utrpěl dvě porážky a ve skupinové fázi skončil. O titul bude bojovat osm týmů.

Combo Contest dokazuje, že největší kouzlo Super Smash Bros. neleží ve finále. Fanoušci milují úplně jinou soutěž

Na největší akci věnované sérii Super Smash Bros. se každoročně odehrávají turnaje o prestiž i slávu. Přesto mnoho fanoušků tvrdí, že nejzábavnější část programu vůbec není klasický zápas mezi profesionály. Combo Contest je unikátní soutěž, která stojí na kreativitě, technické preciznosti a neuvěřitelné oddanosti jedné z nejstarších her série.

Český talent PR přestoupil do MOUZ

Německá organizace MOUZ dokončila přestavbu své sestavy v Counter-Striku 2. Poslední volné místo obsadil osmnáctiletý český hráč Oldřich „PR“ Nový, který přichází z GamerLegionu a vrací se do prostředí, jež dobře zná.

100 Thieves porazili světové šampiony a ovládli Esports World Cup

Američtí 100 Thieves získali titul ve VALORANTU na Esports World Cupu 2026. Ve finále zdolali úřadující světové šampiony z NRG 3:1 na mapy a ukončili dlouhé čekání na velkou mezinárodní trofej. Za vítězství si odnesli 600 tisíc dolarů, tedy přibližně 12,5 milionu korun.

PARIVISION vyřadili FaZe a ve finále vyzvou 9z

PARIVISION postoupili do finále XSE Pro League Guangzhou 2026 v Counter-Strike 2. V dlouhém semifinále porazili FaZe 2:1 na mapy, přestože úvodní Cache ztratili. O vítězi rozhodla dvě prodloužení, ve kterých ruská sestava pokaždé uspěla výsledkem 19:17.

Hanwha Life ustáli pět map a ve finále MSI vyzvou Bilibili Gaming

Hanwha Life Esports postoupili do finále Mid-Season Invitational 2026 v League of Legends. Jihokorejská sestava v rozhodující sérii spodní části pavouka porazila LYON 3:2, přestože po třech mapách prohrávala. V souboji o titul ji čeká odveta proti čínským Bilibili Gaming.

9z porazili Alliance a dosáhli na historické finále

Jihoamerická sestava 9z postoupila do finále turnaje XSE Pro League Guangzhou 2026 v Counter-Strike 2. V semifinále přehrála švédské Alliance 2:1 na mapy a poprvé v historii organizace se dostala do souboje o titul na turnaji, na kterém se uděluje ocenění pro nejužitečnějšího hráče.

Ludwig Ahgren rozdělil komunitu. Evo 2026 znovu otevřelo debatu o budoucnosti bojových her

Mělo jít o oslavu bojových her, místo toho se nejvíce řeší kontroverze. Populární streamer Ludwig Ahgren svým výrokem o sledovanosti i předchozími aktivitami kolem turnaje rozdělil fighting game komunitu a znovu otevřel debatu o tom, zda se Evo nevzdaluje své tradiční identitě.

Fnatic přivedli sedmnáctiletého mazaye

Fnatic pokračují v přestavbě své sestavy a sáhli po dalším mladém ukrajinském hráči. Z akademie Spirit přichází sedmnáctiletý Volodymyr „mazay“ Iorhachov, který má týmu dodat víc palebné síly. Na lavičku se naopak přesouvá Viktor „Br4tkO“ Kondratets.

Esports World Cup 2026 začal velkolepým ceremoniálem

V Paříži slavnostně odstartoval Esports World Cup 2026 a otevřel novou kapitolu největšího esportového festivalu světa. Turnaj se poprvé koná mimo Rijád a během sedmi týdnů nabídne souboje více než 2000 hráčů z více než stovky zemí. O rekordní prize pool 75 milionů dolarů se bude hrát ve 25 turnajích napříč 24 hrami.

VALORANT řeší velkou kauzu. Kauza FrosTa ukazuje temnou stránku esportové scény

Vyhazov trenéra Hectora „FrosTa“ Rosaria z týmu Global Esports se během několika dní změnil v jednu z největších kauz letošní sezony VALORANT Champions Tour. Případ zároveň znovu otevřel debatu o tom, kde končí novinářská práce a začíná honba za kliknutími, spekulacemi a neověřenými úniky.

Čtyři hráči, které se vyplatí sledovat na začátku Esports World Cupu

První týden Esports World Cupu 2026 nabídne několik výrazných příběhů napříč hrami. Jedni chtějí potvrdit čerstvé tituly, druzí napravit nevydařené výsledky a další konečně získat trofej, která jim zatím unikala. Mezi nejsledovanější tváře úvodu turnaje patří Dambi, Blinkzr, Xiao Hai a Collapse.

br0 má nové angažmá v Eternal Fire

Alexander „br0“ Bro má po konci v základní sestavě NRG nové angažmá. Dánský hráč se přesouvá do Eternal Fire, kteří po několika změnách doplnili svou sestavu pro Counter-Strike 2. Turecká organizace tím uzavřela přestavbu týmu před dalšími zápasy.
Reklama
Reklama
Reklama
Reklama